Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


ŠKOLSKÝ VÝLET V ROZPRÁVKOVEJ DEDINKE HABAKUKY PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 02 Jún 2014 07:25

ŠKOLSKÝ VÝLET V ROZPRÁVKOVEJ DEDINKE HABAKUKY

Dňa 26.5.2014 sa žiaci 5.-8. ročníka spolu so svojimi triednymi učiteľmi vybrali na školský výlet do rozprávkovej dedinky Pavla Dobšinského Habakuky. Dedinka Habakuky sa nachádza v nadmorskej výške 960 m n.m. na Donovaloch. Po spoločnom obede sa ocitli v naozajstnej rozprávke. Okolo boli drevené domčeky, sedemmíľová čižma, pri vstupe papuľa obrovského draka a k tomu velikánske vajce.

 

Výletníkov privítali rozprávkové bytosti, ktoré ich sprevádzali po celom areáli. Potom so zvedavosťou nakukli do všetkých domčekov rozprávkových postavičiek. Vyvrcholením všetkého bolo divadielko v domčekoch, v ktorých herci zahrali tri rozprávky od Pavla Dobšinského: TROJRUŽA, TRI PERÁ Z DRAKA, ĎURO TRUĽO. Po rozprávkových predstaveniach nasledovala samostatná prehliadka ľudovo-fantazijných domčekov, ukážky remeselných činností, návšteva tvorivých dielní v Negrambľoši, nákup suvenírov...

V tejto dedinke sa nakupuje za habakukovskú menu, tzv. HABAKUKY. Počasie bolo ako z rozprávky, ale len čo výletníci Habakuky opustili, zmenilo sa na nepoznanie. Začalo silno pršať, nebo sa zatiahlo, a tak plán – návšteva Pamätníka SNP - nevyšiel. Muselo postačiť zopakovanie udalostí z augusta 1944 iba v autobuse. Cesta domov ubehla rýchlo s prestávkou v obchodnom centre. Nakoniec všetci boli spokojní, pretože strávili veľmi pekný, vydarený deň.

Triedni učitelia 5.-8. ročníka SŠ

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist