Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


ZDRAVOTNÍČKY, ZÁCHRANÁRKY PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 03 Jún 2014 08:52

ZDRAVOTNÍČKY, ZÁCHRANÁRKY

Vo štvrtok, dňa 29.5.2014, priestory pešej zóny patrili mladým záchranárom. Konala sa tu súťaž v poskytovaní prvej pomoci , ktorú každoročne organizuje Územný spolok SČK vo Svidníku.

Do súťaže sa zapojilo 6 družstiev mladých zdravotníkov (DMZ). Žiačky 8. a 9. ročníka našej školy sa v plnom nasadení už po tretíkrát pustili do boja obhájiť prvé miesto. Súťažili na 8 stanovištiach, kde bez váhania preukázali vynikajúce vedomosti, ale hlavne praktické zručností v resuscitácii, ošetrovaní otvorenej zlomeniny, popáleniny predkolenia, pnemotoraxe, otvorenom poranení brušnej steny, bezvedomí a iných simulovaných poraneniach. Dievčatá súťaž zvládli bez straty bodu a prvé miesto získali, za čo im patrí zaslúžená pochvala. Avšak viac ako pochvala dievčatá i pani učiteľku teší pocit, že sú v prípade nečakaných životných situácií pripravené a odhodlané v živote byť nápomocné.

Vedúca krúžku: Ing. Ľudmila Michalovčíková

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist