Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Piatok, 7. Máj 2021

Dnes má meniny Monika
Zajtra má meniny Ingrida

Kde nás najdete


ŠKOLSKÁ DESIATA OČAMI HLIADOK ZDRAVIA PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 17 Október 2014 10:19

ŠKOLSKÁ DESIATA OČAMI HLIADOK ZDRAVIA

„Ste ochotné obetovať zdravie pre krásu? Každá z nás je určitým spôsobom pekná..." , týmito slovami pani Mgr. Edita Podaná z Poradne zdravia na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva začala besedu o zdravej výžive. Žiačky 7. a 9. ročníka Spojenej školy si mali možnosť vypočuť zaujímavé informácie o chorobách anorexia a bulímia, ktoré sa čoraz častejšie vyskytujú medzi mládežou.

Formou poučnej prezentácie ich oboznámila s ponímaním ideálu krásy od dávnej minulosti až po súčasnosť. Zamerala sa na prejavy spomínaných chorôb, ale aj s tým, ako im úspešne predísť.

Pani Jana Ufnarová, lektorka z Poradne zdravia, svojím príbehom o správnej starostlivosti o zúbky zaujala najmladších žiakov školy. Upozornila ich čo im najviac škodí, naučila ich správnu techniku umývania si zúbkov a akú zubnú kefku majú používať. Na záver si deti pozreli rozprávku o dieťati, ktoré si nechcelo umývať zuby a preto sa mu nasťahovali do nich škriatkovia zubného kazu.

V rámci Týždňa zdravej výživy sme sa zamerali na desiaty žiakov Spojenej školy. Chceli sme dosiahnuť aby si uvedomili, že ak majú chutnú a zdravú desiatu, naberú pri nej dostatok síl a energie. S pôžitkom si vychutnajú dobrotu, dostaví sa príjemné uvoľnenie a odpadá stres. To je oveľa užitočnejšie ako krátkodobá eufória z cukríkov a podobných sladkostí.

Hliadky Zdravia, zástupcovia z tried druhého stupňa vytvárali návrh menu zdravej desiaty na celý týždeň. Ako má vyzerať zdravá desiata v ich očiach? Zdôraznili NIE hamburgerom, žiadne čipsy ani sladké maškrty v podobe keksíkov či tyčiniek. Celý týždeň odporúčali spolužiakom nosiť desiatu, ktorá má obsahovať nejakú zeleninu alebo ovocie. Navrhli vymeniť biele pečivo za celozrnné, nahradiť sladké nápoje bylinkovým čajom alebo vodou. Namiesto sladkosti nosiť ovocie alebo mysli tyčinku či mrkvové mafinky.

Koordinátor Valentina Brudňaková

Recept na Mrkvové mafiny

Suroviny:
200g mrkvy
3 bielky+3žĺtky
90g kryštálového cukru
½ ČL škorice
100g posekaných vlašských orechov
1 lyžička prášku do pečiva
50g celozrnnej múky
25g hladkej múky
3 lyžice vlažnej vody

Postup:
Rúru predhrejeme na 180 stupňov. Mrkvu nastrúhame najemno. Z bielkov ušľaháme sneh. Žĺtky rozotrieme s cukrom, 3 lyžicami vlažnej vody a primiešame mrkvu. Pridáme, škoricu, orechy, prášok do pečiva a oba druhy múky... premiešame, jemne vmiešame sneh a vytvoríme cesto. Cesto rozdelíme do mafinových košíčkov. Pečieme asi 25 minút pri 180 °C, necháme 5 minút odpočívať a vyberieme z košíčkov.

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist