Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 18. Máj 2021

Dnes má meniny Viola
Zajtra má meniny Gertrúda

Kde nás najdete


ZÁŽITKOVÉ VYUČOVANIE NA HODINÁCH LITERATÚRY PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 21 Október 2014 07:55

 

ZÁŽITKOVÉ VYUČOVANIE NA HODINÁCH LITERATÚRY

Zážitkové učenie je jedna z najúčinnejších foriem učenia sa. Snaží sa prostredníctvom zážitku a skúsenosti pomôcť žiakom získať vedomosti, schopnosti a zručnosti tak, aby si ich osvojili na celý život.

 

Presvedčili sa o tom aj žiaci 9. ročníka ZŠ na hodine literárnej výchovy. Pri preberaní básne Andreja Sládkoviča Nehaňte ľud môj sa preniesli do štyridsiatych rokov 19. storočia. Uskutočnili zasadnutie súdu, kde sa rozdelili do dvoch skupín. Na jednej strane stáli neprajníci slovenského národa, na druhej strane zasa obhajcovia práv a záujmov Slovákov a slovenského jazyka. Vytvorili tak skutočnú situáciu, kde využili nielen školské vedomosti o týchto udalostiach, ale aj vlastnú prípravu najmä z internetu. Prostredníctvom zážitku sa žiaci realizovali vo vyučovacom priestore a participovali na reálnom procese vyučovacej hodiny. Tieto vedomosti pretrvajú u žiakov omnoho dlhšie, posilňujú rozvoj osobnosti, rozvíjajú kreativitu žiakov a posilňujú ich spontánnosť.

Vyučujúca SJL Mgr. Anna Lažová

 

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist