Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 10. Máj 2021

Dnes má meniny Viktória
Zajtra má meniny Blažena

Kde nás najdete


ODKAZ EDRŠ NA SPOJENEJ ŠKOLE PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 25 November 2014 08:17

ODKAZ EDRŠ NA SPOJENEJ ŠKOLE:

DNES MNOHO DETÍ, ŽIEN, MUŽOV NAŠLO CESTU K PRIATEĽSTVU.

Rodinná atmosféra plná úsmevov na tvárach detí i dospelých - takto by sa jednou vetou dal zhodnotiť Európsky deň rodičov a škôl, ktorý sa konal na Spojenej škole vo Svidníku. V piatok 21.11.2014 bránou školy prešlo okolo 200 osôb, aby spoločne strávili popoludnie v priateľskej atmosfére plnej rôznych aktivít.

 

 

V úvode akcie sa prváci predstavili krásnym programom. Ukázali všetkým, že vedia spievať, recitovať, tancovať, počítať i cvičiť, a dokonca hovoriť po anglicky. V očiach dospelých prváčikovia akoby o kúsok „narástli“ a na mnohých tvárach bolo vidieť dojatie. Nasledoval slávnostný akt prijatia prváčikov za žiakov Spojenej školy. Každý z nich dostal na pamiatku tričko s vlastnou fotografiou, imatrikulačný certifikát a sľub prváka. Pani riaditeľka RNDr. Mária Makutová na záver pri sfukovaní sviečok na chutných muffinach zapriala „oslávencom“ a ich blízkym veľa školských úspechov.

A mohol sa začať Indiánsky viacboj, v ktorom si zmeralo sily osem kmeňov. Boli zložené zo statočných a nebojácnych detí. Hneď prvou úlohou, s ktorou sa museli popasovať, bolo vyrobiť si vlastnú čelenku a pomaľovať tvár. Potom už nasledoval lov bizónov, rýb, krotenie mustangov, vyrezávanie totemu. Museli uhádnuť tajnú správu, správne rozlíšiť vône, ba aj bystrým okom zbadať a zapamätať si indiánske predmety. Zaujímavý bol aj indiánsky tanec okolo kmeňového ohňa. Za zvukov bubnov a veselého pokriku si všetci spoločne zatancovali. Za každú splnenú úlohu dostávali indície, a to znaky obrázkového písma. Rozlúštili zašifrovanú správu a dozvedeli sa posolstvo náčelníka: Dnes mnoho detí, žien, mužov našlo cestu k priateľstvu. Svoje stopárske schopnosti využili na poslednom stanovišti Poklad na Striebornom jazere pri hľadaní sladkého tajomstva.

Henrieta Vysokajová, profesionálna cvičiteľka jumpingu, sa postarala o  skupinové cvičenie na malých trampolínach. Vo veľkej telocvični sa odohrával tradičný volejbalový súboj medzi rodičmi, pedagógmi i staršími žiakmi školy. Poradie turnaja  pre žiadne z družstiev nebolo rozhodujúce, lebo sa nestretli len kvôli športovýmhttp://www.zsvelkaida.sk/web/index_htm_files/0.gif výkonom, ale aj pre nadviazanie kontaktov a dobrú zábavu.

Po skončení aktivít si žiaci, rodičia a pedagógovia posedeli v salóniku i v školskej jedálni, kde im tety kuchárky pripravili chutné kysnuté koláčiky. Takéto stretnutia sú neformálne a práve tu sa všetci zúčastnení mohli otvorene v priateľskom duchu porozprávať.

koordinátor Valentina Brudňaková

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist