Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 18. Máj 2021

Dnes má meniny Viola
Zajtra má meniny Gertrúda

Kde nás najdete


ČERVENÁ STUŽKA VYJADRUJE ZÁUJEM, NÁDEJ A PODPORU PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 02 December 2014 06:45

ČERVENÁ STUŽKA VYJADRUJE ZÁUJEM, NÁDEJ A PODPORU

Aj v tomto školskom roku sa Spojená škola zapojila do projektu Červené stužky, už do jej ôsmeho ročníka. Červené stužky sú symbolom boja proti chorobe AIDS a zároveň aj názvom kampane.

Dňa 1.decembra 2014 na znak solidarity s ľuďmi postihnutými touto chorobou si aj naši pedagógovia a žiaci pripli na odev červenú stužku. Celej akcii predchádzala osvetová činnosť prostredníctvom nástenných novín, aby sa žiaci dozvedeli základné fakty o chorobe AIDS. Zároveň boli informovaní o posolstvách červenej stužky. Jej prvou tvárou je ZÁUJEM. Červenú stužku nosí stále viac a viac ľudí, aby prejavili svoj záujem o celosvetový problém. Druhá tvár červenej stužky v sebe ukrýva NÁDEJ. Symbol nádeje, že sa objaví účinná vakcína a spôsob liečby, ktorý zastaví utrpenie HIV pozitívnych ľudí. Treťou tvárou červenej stužky je PODPORA. Symbolizuje podporu pre tých, ktorí sú nakazení infekčnou chorobou.

koordinátor projektu Valentina Brudňaková

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist