Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 18. Máj 2021

Dnes má meniny Viola
Zajtra má meniny Gertrúda

Kde nás najdete


PREDŠKOLÁCI NA SPOJENEJ ŠKOLE PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 19 December 2014 13:26

PREDŠKOLÁCI NA SPOJENEJ ŠKOLE

V utorok 16. decembra sme privítali na našej škole vzácnu návštevu - predškolákov zo svidníckych materských škôl. My žiaci II.A triedy sme pre nich v rámci projektu KomPrax pripravili zábavné predpoludnie plné hier a súťaží. Po krátkom ale zato srdečnom privítaní sme všetkých premenili na indiánov aby mohli absolvovať indiánsky viacboj.

A keďže všetci malí indiáni musia preukázať odvahu múdrosť a šikovnosť ani u nás to nemohlo byť iné. Odvahu potrebovali na krotenie divokých mustangov, zručnosť pri lovení bizónov, pamäť a tvorivé myslenie pri skladaní obrázkov, šikovnosť pri lovení rýb a múdrosť pri spoznávaní zvieratiek. Všetky deti ale pripravené úlohy zvládli a vrecká sa im hravo naplnili sladkou odmenou. Zábavné predpoludnie ubehlo neskutočne rýchlo, spoznali sme, že zabaviť toľko detí veru nie je len zábava ale aj náročná práca a keď sme sa s nimi lúčili boli sme unavení ako po zabehnutí maratónu. Rozžiarené tváričky a vrúcne objatia nám ale boli tou najkrajšou odmenou a neľutovali sme vynaloženú námahu. Tieto deti nám darovali svoje srdiečka a za to ďakujeme IUVENTE a projektu KomPrax. Je to skutočne výborný projekt pomocou ktorého sa môžu mladí ľudia skvelo realizovať. Každý z nás má šancu sa do tohto projektu zapojiť so svojím nápadom, ktorým by chcel zmeniť buď svoje okolie, školu alebo aj napríklad zorganizovať podujatie, ktoré by malo nejaký prínos pre ostatných. No to samozrejme nie je všetko. Na tieto nápady môžeme my študenti získať aj príspevok až do sumy 200 € na jednu osobu. Hlavným cieľom kampane je podporiť na školách neformálne vzdelávanie, kde nezískame len teóriu, ale aj potrebnú prax, ktorú môžeme využiť v budúcom povolaní. A práve absolvovanie tejto praxe nám môže pomôcť nájsť nielen lepšie zamestnanie, ale takisto sa zamestnať omnoho rýchlejšie pretože v dnešnej dobe sa prax u absolventov škôl naozaj cení.

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist