Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 18. Máj 2021

Dnes má meniny Viola
Zajtra má meniny Gertrúda

Kde nás najdete


PRAVDA O DROGÁCH PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 15 Január 2015 08:03

PRAVDA O DROGÁCH

V rámci aktivít zameraných na protidrogovú prevenciu sa v utorok 12. januára 2015 na Spojenej škole uskutočnili prednášky pod názvom Pravda o drogách. Pre žiakov II. stupňa ZŠ, študentov OA a HA počas 4 vyučovacích hodín prednášal Mgr. Peter Remper z občianskeho združenia Slovensko bez drog.

 

Vhodnou a zaujímavou formou našim školákom vysvetlil, že závislosť môže prísť zo dňa na deň a cesta späť býva veľmi zložitá. Cieľom jeho prednášok nebolo rozdelenie drog a informácie, čo spôsobujú. Ale najmä to, ako pôsobia na psychiku a čo urobia s človekom a jeho osobnosťou. Taktiež to, že si majú dávať pozor na ľudí, s ktorými sa stretávajú a či sú to skutoční priatelia. Dozvedeli sa aj o tom, aké  je dôležité mať vlastné záľuby a že namiesto drog môžu dosiahnuť úspechy napríklad v nejakej športovej disciplíne.

V závere sa mohli anonymne vyjadriť k danej problematike. Sľúbili sľub protidrogového šerifa a domov si odniesli informačnú brožúrku v ktorej nájdu veľa zaujímavostí.

Prostredníctvom preventívneho programu sme chceli poukázať predovšetkým na to, že každý problém má riešenie, ale drogy ním určite nie sú.

koordinátor prevencie Valentina Brudňaková

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist