Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 10. Máj 2021

Dnes má meniny Viktória
Zajtra má meniny Blažena

Kde nás najdete


ĽUDOVÍT ŠTÚR OČIAMI DEVIATAKOV
Pondelok, 26 Január 2015 08:50

ĽUDOVÍT ŠTÚR  OČIAMI DEVIATAKOV

Rok Ľudovíta Štúra je dobrou príležitosťou si tohto významného slovenského dejateľa pripomenúť aj netradične. Pre deviatakov už druhýkrát v tomto školskom roku na to poslúžila vyučovacia hodina, na ktorej sa zamerali na knihu Ľuda Zúbka Jar Adely Ostrolúckej. Ide o pútavú knihu,

 

v ktorej sa mladí čitatelia dozvedeli o Ľudovítovi Štúrovi a jeho spriaznenej duši Adele Ostrolúckej, o ich priateľstve, náklonnosti, láske, ale aj o dôležitých udalostiach v živote slovenského národa i samotného Ľudovíta Štúra. Zaujalo ich aj to, ako sa napríklad kedysi žilo v Prešporku, ako sa zabávalo, aká bola atmosféra, ale aj o revolučných rokoch 1848-49, o zrušení poddanstva a o činnosti Ľudovíta Štúra od roku 1846 až do jeho smrti v roku 1856.

Aj takýmto spôsobom si deviataci doplnili vedomosti o Ľudovítovi Štúrovi, ktorý bol kodifikátorom spisovnej slovenčiny, jazykovedcom, spisovateľom, učiteľom, novinárom, poslancom uhorského snemu a nositeľom mnohých ďalších zvučných prívlastkov.

Vyučujúca SJL Mgr. Anna Lažová

 

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist