Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 10. Máj 2021

Dnes má meniny Viktória
Zajtra má meniny Blažena

Kde nás najdete


PRÍPRAVNÝ TURNAJ MEVZA CHAMPIONSHIP V PÚCHOVE
Pondelok, 02 Február 2015 16:11

PRÍPRAVNÝ TURNAJ MEVZA CHAMPIONSHIP V PÚCHOVE

V slovenských mládežníckych reprezentáciách sa predstavili štyria žiaci Spojenej školy Slovenské mládežnícke reprezentácie majú za sebou perný začiatok januára, pretože kadeti sa predstavili na kvalifikačnom turnaji o postup na majstrovstvá Európy v Púchove a muži do 21 rokov sa predstavili na kvalifikačnom turnaji v Belgicku o postup na svetový šampionát.


Žiaci Spojenej školy a reprezentanti SR (zľava) Patrik Lamanec, Martin Čupka a Ján Majcher

Kadeti ešte počas Vianočných prázdnin absolvovali prípravný turnaj MEVZA Championship v Púchove, kde v nominovanej dvanástke sa predstavil aj náš žiak II. HB triedy Michal Ščerba. Mišo sa na kvalifikačný turnaj o postup na majstrovstvá Európy nedostal do záverečnej nominácie, pretože ho v závere prípravy vyradilo zranenie prsta.

Hneď trojnásobné zastúpenie mala naša škola v kvalifikačných bojoch mužov do 21 rokov o postup na svetový šampionát do Mexika. Tréner M. Palgut nominoval do Belgicka smečiara Martina Čupku, žiaka IV. A triedy, a žiakov III. A triedy, blokára Jána Majchera a univerzála Patrika Lamanca. Po prehre s domácimi Belgičanmi premiešal náš kouč v druhom vystúpení zostavu, v ktorej dostal v základnej šestke príležitosť Patrik Lamanec a aj on 13 bodmi prispel k výhre nad Ukrajinou, ale napriek tomu pred posledným vystúpením s Portugalskom (2:3, Lamanec 9 bodov) bolo jasné, že do ďalšej fázy nepostúpime.

V príprave na kvalifikáciu dostal šancu aj Juraj Jurko (IV. A), ktorý sa do záverečnej dvanástky neprebojoval.

Nominácia až šiestich hráčov z klubu VK Slávia Svidník a štyroch hráčov Spojenej školy svedčí o dobrej práci s mládežou v našom meste.

Mgr. Róbert Franko

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist