Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 10. Máj 2021

Dnes má meniny Viktória
Zajtra má meniny Blažena

Kde nás najdete


PRIATEĽSKÉ STRETNUTIE MILOVNÍKOV RUSKÉHO JAZYKA V PODOLÍNCI PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 19 Február 2015 08:39

PRIATEĽSKÉ STRETNUTIE MILOVNÍKOV RUSKÉHO JAZYKA V PODOLÍNCI

Vraj v Rusku neexistuje hlučnejší a veselší sviatok. Maslenica alebo fašiangy po rusky – tak pracovne nazvali pedagógovia kultúrne podujatie milovníkov ruštiny, ktoré sa konalo 17. februára v kultúrnom dome v Podolínci pod záštitou SOŠ sv. Klementa Hofbauera.

Pozvanie na toto podujatie prijali aj žiačky siedmeho ročníka Spojenej školy vo Svidníku a člen Ruského centra vedy a kultúry v Bratislave, pán Dmitrij Vaščenko. Stretli sa so žiakmi ostatných základných aj stredných škôl z rôznych kútov Slovenska / Jarabina, Podolínec, Stará Ľubovňa, Stará Belá, Jakubany/, kde si mali možnosť porovnať svoje výkony v  krátkych kultúrnych programoch v ruskom jazyku. Počas prestávky pre nás bolo pripravené bohaté občerstvenie z ruskej kuchyne. Na záver sa hodnotili predvedené výstupy žiakov. Každá škola dostala pamätný list a hodnotné ceny. Stretnutie bolo veľmi zaujímavé a motivujúce hlavne pre žiakov učiacich sa ruský jazyk.

Mgr. Lenka Olejárová, Spojená škola Svidník

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist