Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 10. Máj 2021

Dnes má meniny Viktória
Zajtra má meniny Blažena

Kde nás najdete


ŽIVOT V AFRIKE
Piatok, 20 Február 2015 09:44

ŽIVOT V AFRIKE

Starajúc sa o šťastie druhých, nachádzame vlastné šťastie

Dňa 19. februára 2015 sa žiaci 9.AZ triedy zúčastnili besedy Život v Afrike. Prostredníctvom fotografii Soni Revickej, ktoré sú vystavené v mini galérii Spojenej školy pútavou formou priblížil dobrovoľnícku aktivitu v Etiópii, Keni a Ugande prerozprávaním jej zážitkov Dušan Ignác. So záujmom si vypočuli komentár a prezreli fotografie, ktoré zachytávajú najbežnejšie situácie afrického života.

Nádherná príroda, exotické zvieratá a na druhej strane ľudia žijúci v chatrčiach, bez elektriny, pitnej vody či dostatku potravín.

Naši žiaci mali možnosť spoznať a porovnať svoj život s podmienkami v ktorých žijú deti v chudobných častiach Afriky. Prekvapili ich hlavne informácie o povinnej školskej uniforme a veľkej túžbe detí po vzdelaní. Vzdelanie tam znamená lístok do sveta, šancu na lepšiu prácu a aj život .

Verím, že táto beseda priniesla veľa podnetov na premýšľanie. Po jarných prázdninách môžeme otvoriť naše srdcia a podporiť zbierku Tehlička pre Afriku na zakúpenie kníh, zošitov a ďalších pomôcok pre afrických školákov.

koordinátor prevencie Valentina Brudňaková

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist