Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 10. Máj 2021

Dnes má meniny Viktória
Zajtra má meniny Blažena

Kde nás najdete


TAJOMNÝ SVET VESMÍRU PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 20 Február 2015 09:48

TAJOMNÝ SVET VESMÍRU

Dňa 17.februára 2015 zavítali do ŠKD, ktorá je súčasťou Spojenej školy, členovia Slovenského zväzu astronómov amatérov, rodičia nášho prváka Matúška Danča. Pútavým rozprávaním a prezentáciou obrázkov priblížili deťom tajomný svet vesmíru.

Počas viac ako hodinovej prednášky získali veľmi podrobné informácie o našej Zemi, spoznali aj ďalšie planéty, ktoré obiehajú okolo Slnka. Zaujala ich aj informácia, že sú pomenované po bohoch, ktorých kedysi dávno uctievali starí Rimania a Gréci. Na záver zazneli „kontrolné otázky“, ktoré kládol ujo Michal, ale deti na nich odpovedali pohotovo a takmer bez chybičky. Na pamiatku mu podarovali výkresy s vlastnou predstavou vesmíru.

Najväčším zážitkom pre deti bola možnosť nahliadnuť do naozajstného hvezdárskeho ďalekohľadu a pozorovať Slnko s čiernymi škvrnami v ňom.

Valentina Brudňaková

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist