Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 18. Máj 2021

Dnes má meniny Viola
Zajtra má meniny Gertrúda

Kde nás najdete


PREHLIADKA V SLOVENSKÉHO NÁRODNÉHO MÚZEA – MÚZEA UKRAJINSKEJ KULTÚRY
Štvrtok, 12 Marec 2015 09:00

PREHLIADKA V SLOVENSKÉHO NÁRODNÉHO MÚZEA – MÚZEA UKRAJINSKEJ KULTÚRY

3. marca 2015 sa žiaci III. HA a IV. HB zúčastnili prehliadky v Múzeu ukrajinskej kultúry vo Svidníku, ktoré sídli v meste od roku 1964. Múzeum dokumentuje kultúrno-historický vývoj ukrajinsko-rusínskeho obyvateľstva Slovenska od najstarších čias po súčasnosť.

Žiakov zaujala výstava fauny a flóry karpatskej prírody, unikátne archeologické nálezy - mamutí kel a mamutí zub z okolia Svidníka, podrobností o známom rusínskom zbojníkovi Fedorovi Hlavatom a jeho družine, ale aj iné cenné pamiatky vystavené v múzeu. Na záver žiaci videli video, ktoré dokumentuje vývoj mesta Svidník a jeho okolia a zapísali sa do pamätnej knihy.

Mgr. Eva Barvirčáková Drotárová, PhD.

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist