Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 10. Máj 2021

Dnes má meniny Viktória
Zajtra má meniny Blažena

Kde nás najdete


KRÍŽOM-KRÁŽOM LITERATÚROU PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 12 Marec 2015 11:23

KRÍŽOM-KRÁŽOM LITERATÚROU

V mesiaci marec prebiehajú na Spojenej škole rôzne akcie zamerané na  rozvoj čitateľskej gramotnosti žiakov, formovanie kladného vzťahu žiakov ku knihe a literatúre. Aktivity prebiehajú

 

 

či už formou prezentácií vlastných čitateľských zážitkov na vyučovacích hodinách literatúry, využívaním mimočítankového čítania, alebo sa organizujú rôzne čitateľské aktivity. Jednou z nich bol aj kvíz Krížom-krážom literatúrou, ktorý sa uskutočnil 10.3. 2015 pre žiakov 2. stupňa. Žiaci boli rozdelení do družstiev, ktoré medzi sebou súťažili, kto vie najviac vedomostí z literatúry, ako pozná tvorbu spisovateľov, hrdinov kníh...

Bola to zaujímavá aktivita, pretože formou milionárskeho kvízu si žiaci nielen zopakovali učivo jednotlivých ročníkov, ale si aj doplnili chýbajúce vedomosti. Všetci súťažiaci preukázali výborné vedomosti a verím, že kvíz ich motivoval k čítaniu nových zaujímavých kníh, ale predovšetkým k tomu, aby sa im kniha stala každodennou spoločníčkou.

Mgr. Anna Lažová

A čo na to povedali žiaci?

Súťažili sme proti sebe v štvorčlenných družstvách. Odpovedali sme na otázky z oblasti literatúry, kde sme ukázali svoje vedomosti. Takéto podujatie formou vedomostného kvízu sa koná každý rok, vždy na inú tému. Aj takýmto spôsobom si pripomíname marec mesiac kníh.

Miriam Jackaninová, 8.AZ

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist