Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 18. Máj 2021

Dnes má meniny Viola
Zajtra má meniny Gertrúda

Kde nás najdete


ROZPRÁVKOVÉ REKORDY PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 12 Marec 2015 11:24

ROZPRÁVKOVÉ REKORDY

Dňa 13.marca 2015 sa v telocvični stretli deti ŠKD, aby si zmerali sily vo veľkom súboji pod názvom Rozprávkové rekordy. Počas zábavných pohybových aktivít sa zoznámili s  rozprávkami najväčšieho zberateľa slovenských ľudových rozprávok Pavla Dobšinského.
Deti boli rozdelené do troch družstiev. V súťažných disciplínach sa snažili na motívy rozprávok získať čo najviac bodov. Nechýbala štafeta Hustý les, počas ktorej úlohou detí bolo utekať vzad po vopred vyznačenej dráhe.

V streleckej súťaži Kŕmenie dračích hláv si vyskúšali presný hod na cieľ. Počas aktivity Cestička Janka Hraška prenášali ,,hrášok“ – loptičku na lyžičke po kruhovej dráhe. Vyskúšali si aj Stridží beh, kde z tiel vytvorili fúrik . V úlohe Pamäť po prečítaní 10 názvov rozprávkových postáv museli deti všetky správne zopakovať. Z prečítaných názvov rozprávok museli vybrať iba správne, a to v  hre Čo je pravda a čo nie?

Záver Rozprávkových rekordov patril Jánošíkovmu pokladu, kde víťazne družstvá našli za svoje zručnosti sladkú odmenu. Najväčší poklad však bolo získanie nových vedomostí z ríše rozprávok.

vychovávateľky ŠKD

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist