Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 18. Máj 2021

Dnes má meniny Viola
Zajtra má meniny Gertrúda

Kde nás najdete


KUCHÁR, CUKRÁR A BARISTA HOTELOVEJ AKADÉMIE
Pondelok, 16 Marec 2015 08:15

KUCHÁR, CUKRÁR A BARISTA HOTELOVEJ AKADÉMIE

Dňa 11. 3. sa na Spojenej škole vo Svidníku konala súťaž o Kuchára, cukrára a baristu hotelovej akadémie. Súťaže sa zúčastnilo 11 tímov v kategórii kuchár, 8 tímov v kategórii cukrár a 5 žiakov v kategórii barista.

Súťažiaci v kategórii kuchár mali za úlohu vytvoriť v časovom limite 60 minút jedlo, ktorého hlavnou ingredienciou bolo mleté mäso. Nadaní kuchári si pripravili jednoduchšie aj zložitejšie receptúry. Po ukončení časového limitu vychádzali spod ich rúk jedlá hýriace farbami.

Súťažiaci v kategórii cukrár mali za úlohu vytvoriť v časovom limite 40 minút múčnik, ktorého hlavnou ingredienciou bol tvaroh. Žiakom sa pod rukami za tento čas vytvárali skvostné delikatesy od plnených pohárov cez penové tortičky až k čokoládovým ružiam plneným škoricovým krémom.

Úlohou baristov bolo v časovom limite 8 minút pripraviť 2 porcie pressa a 2 porcie cappuccina.

Hlavným kritériom hodnotenia bola hygiena pracoviska, dodržiavanie receptúr, estetický vzhľad a samozrejme najpodstatnejšia bola výsledná chuť jedál. Každé jedlo aj múčnik boli jedinečné, preto hodnotiaca komisia mala veľmi ťažkú úlohu. Po sčítaní bodov sa víťazmi stali:

Kuchár:

1. miesto Martin Bruško IV. HA

Peter Bandura

2. miesto Dominik Jancura II. HB

Dávid Motýľ

3. miesto: Anna Kavalcová II. HA

Veronika Jurečková

Cukrár:

1. miesto Marianna Fedoroňková III. HA

Róberta Karsová

2.miesto Rastislav Babej II. HB

Michal Cina IV. HB

3.miesto Martina Jurková II. HA

Simona Medvecová

Barista:

1.miesto Katarína Kuzmová IV. HA

2.miesto Kristína Kaliničová IV. HA

3.miesto Lívia Kantuľáková II. HA

Víťazom súťaže gratulujeme a tešíme sa na ďalší ročník súťaže.

Mgr. Ľubomíra Kseničová

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist