Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Piatok, 7. Máj 2021

Dnes má meniny Monika
Zajtra má meniny Ingrida

Kde nás najdete


19.03.2015 NÁVŠTEVA PREZIDENTA SR
Štvrtok, 19 Marec 2015 15:29

PREZIDENT SR ANDREJ KISKA OBEDOVAL SO ŠTUDENTMI SPOJENEJ ŠKOLY

Štvrtok 19.marca 2015 bol pre našu školu výnimočný. Zavítal k nám prezident SR Andrej Kiska. Na jeho návštevu sme sa tešili, veď príležitosť stretnúť sa s pánom prezidentom sa nenaskytne každý deň. Krátko pred poludním sme s netrpezlivosťou očakávali jeho príchod a boli sme zvedaví, ako sa mu bude u nás v škole páčiť.

http://www.spojenaskolask.sk/new/index.php?view=image&format=raw&type=orig&id=1722&option=com_joomgallery&Itemid=136http://www.spojenaskolask.sk/new/index.php?view=image&format=raw&type=orig&id=1721&option=com_joomgallery&Itemid=136

Na pôde školy ho privítala riaditeľka školy RNDr. Mária Makutová a žiačky ZŠ mu darovali kytičku kvetov a perníkové logo našej školy so želaním, aby sa u nás cítil dobre ako doma.

Pán prezident sa prihovoril stredoškolákom a potom aj žiakom základnej školy, zavítal do triedy obchodnej akadémie k tretiakom a porozprával sa s malými druhákmi na hodine angličtiny.

Súčasťou návštevy bol aj pracovný obed v školskej jedálni. K stolu si pán prezident pozval okrem pani riaditeľky a  primátora mesta Svidník Ing. J. Holodňáka aj šiestich študentov, ktorí počas celého štúdia vzorne reprezentovali školu na športových, odborných ekonomických a gastronomických súťažiach a podujatiach a takto šírili dobré meno školy. Pri stole vládla príjemná atmosféra, pekne zaspievali dievčatá ZŠ v krásnych krojoch za hudobného doprovodu Patrika Kanaloša pod vedením Mgr. J. Nagajdovej. Pán prezident sa zaujímal o dianie na škole, so študentmi sa rozprával o štúdiu, mimoškolských aktivitách a o ich záujmoch a plánoch do budúcnosti.

Slávnostnú tabuľu pripravili a o obsluhu sa starali vybraní študenti hotelovej akadémie pod vedením Ing. H. Čepanovej. Nebola to pre nich jednoduchá úloha, lebo napriek tomu, že obed sa podával v školskej jedálni, všetko muselo byť perfektne pripravené. Obed pozostával zo slepačej polievky s domácimi rezancami, hlavným jedlom boli morčacie steaky na dubákovej omáčke s opekanými zemiakmi a ako dezert bola pečená čokoláda s vanilkovou zmrzlinou a ovocnou omáčkou. Aj keď študenti mali zo začiatku trému, svoju úlohu zvládli k spokojnosti.

Pán prezident pôsobil veľmi milým dojmom, nakoniec i vtipkoval, poďakoval sa celému personálu, ktorý obed pripravoval a podával a na záver sa so všetkými vyfotil. Študenti hotelovej akadémie majú nielen o jednu profesijnú skúsenosť viac, ale aj silný zážitok z tak vzácnej návštevy, ako je prezident Slovenskej republiky.

Aké mali dojmy priami účastníci obedu? Títo študenti nám prezradili svoje pocity a dojmy zo stretnutia, ktoré v nich zanechal pán prezident Slovenskej republiky.

Martin Krivka: „Samozrejme, bol to pre mňa veľký zážitok sedieť s hlavou štátu spoločne za jedným stolom. Bolo to motivujúce, nakoľko aj on bol tiež obyčajným študentom. Povzbudilo ma to predovšetkým pracovať na sebe, aby som tiež dosiahol v živote nejaké úspechy. Každému by som prial prežiť takýto zážitok.“

Dajana Madejová: „Nikdy ma ani len nenapadlo, že sa mi v živote naskytne takáto možnosť. Som veľmi rada, že práve ja som mohla byť súčasťou vybraných študentov. Aj keď počas dňa vo mne prevládal stres zo stretnutia s takto významným človekom, no stres neskôr opadol. Počas celého obedu vo mne prevládali pozitívne pocity. Veľmi ma potešilo, že sa pán prezident zaujímal o našu prácu a výsledky v študentskej spoločnosti. Zaujímal sa tak tiež o to, aké mám ciele do budúcna a povzbudil ma do štúdia na vysokej škole. Som veľmi rada, že som mohla osobne stretnúť tak dôležitého človeka a bezprostredne s ním komunikovať pri pracovnom obede.“

Nikolas Uhrín: „Bol to veľký zážitok obedovať s pánom prezidentom. Je to naozaj veľká skúsenosť do života a motivovalo ma to k ďalšiemu štúdiu. Pri obede sme spoločne rozoberali naše štúdium, úspechy na škole a aj to, kam povedú naše kroky po ukončení štúdia na strednej škole. Veľmi si cením túto skúsenosť“

Viliam Miňo: „Veľmi som sa potešil, keď mi bola poskytnutá možnosť stretnúť sa s pánom prezidentom. Zaujímali ho moje ciele do budúcna a študijné výsledky. Pán prezident je veľmi milý človek a ocenil som predovšetkým to, že nás oslovoval po mene, ktoré si veľmi dobre pamätal. Pán prezident zanechal vo mne veľmi pozitívne pocity.“

Veronika Kovaľová: „Sretnutie s pánom prezidentom bolo pre mňa veľmi pozoruhodné. Už na prvý pohľad sa mi zdal veľmi sympatický, zhovorčivý a priateľský. Som rada, že som sa s ním mohla osobne stretnúť a stráviť čas pri príjemnom obede.“

Návšteva prezidenta Slovenskej republiky zanechala vo všetkých hlboký dojem a zážitok, na ktorý sa nezabúda.

Ing. H. Čepanová

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist