Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 22. September 2021

Dnes má meniny Móric
Zajtra má meniny Zdenka

Kde nás najdete


MODRÝ DEŇ NA SPOJENEJ ŠKOLE PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 26 Marec 2015 09:25

MODRÝ DEŇ NA SPOJENEJ ŠKOLE

Jeden z „ekosviatkov“ - Svetový deň vody, ktorý sme si na Spojenej škole pripomenuli 23. marca 2015 sme nazvali Modrým dňom. Aj preto sme sa v tento deň obliekli do všetkých odtieňov modrej a na odev pripli symbol vody v podobe kvapky. Mnohými aktivitami, ktoré boli nejakým spôsobom spojené s vodou, sme si pripomenuli, aká je táto tekutina dôležitá.

 

Na prvom stupni  žiaci  pod vedením svojich triednych učiteľov  spievali pesničky, v ktorých sa spomína voda, čítali rozprávky s vodnou tematikou, lúštili krížovku:“ Kde sa všade ukrýva voda?“ Súčasťou tematického vyučovania boli aj rôzne zábavné súťaže. Žiaci prechádzali nebezpečnou cestou močiarom a prenášali vodu pomocou slamky.

Aj žiaci na druhom stupni sa o vode dozvedeli mnoho zaujímavostí. Svoje vedomosti si mohli overiť prostredníctvom kvízu.  Na internetových stránkach vyhľadávali dôležité informácie o vode a jej súčasnom znečistení. Na jednom zo stanovíšť si rozšírili slovnú zásobu z anglického i nemeckého jazyka. Nezostalo však len pri teórii. Žiaci  mohli pokusom zistiť rozpustnosť látok vo vode a prefiltrovať ju od nečistôt. Skladali loďky z novinového papiera a ich výtvory symbolicky niesli posolstvo dňa Voda je život, preto ju chráňme. V malej telocvični zábavnými pohybovými aktivitami vytvárali skupenstvá vody a z vlastných tiel zobrazili názvy: ľad, voda, para. Potom už stačilo prečítaním slov odzadu rozšifrovať tajný odkaz nájdený vo fľaši a zabaviť sa pri prenose vody pomocou striekačky.

Niektorí žiaci svoj umelecký talent prejavili kreslením vodných živočíchov. Kreativitu mladých ekológov prezentuje výstavka ich prác vo vestibule školy. Jej súčasťou sú dažďové papierové kvapky, do ktorých napísali slová, ktoré symbolizujú vodu.

koordinátori projektového vyučovania a tím Zelenej školy

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist