Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


NÁVŠTEVA HVEZDÁRNE V ROZTOKOCH – 20.3.2015
Piatok, 27 Marec 2015 12:16

NÁVŠTEVA HVEZDÁRNE V ROZTOKOCH – 20.3.2015

V piatok 20. marca 2015 sme pozorovali zaujímavý úkaz – zatmenie Slnka, ktoré bolo v našich končinách pozorovateľné ako čiastočné. V tento deň sa žiaci 1. až 5. ročníka Spojenej školy vo Svidníku spolu s triednymi učiteľmi zúčastnili exkurzie vo Hvezdárni v Roztokoch.

Návšteva bola naplánovaná pri príležitosti čiastočného zatmenia Slnka. Cieľom exkurzie bolo pozorovanie Slnka pomocou astronomických ďalekohľadov, ale aj voľným okom cez tmavý filter. Najskôr si žiaci vypočuli prednášku na tému zatmenie, kde im pracovník hvezdárne ochotne a trpezlivo odpovedal na ich zvedavé otázky. Potom mohli pozorovať zdanlivý pohyb Slnka a Mesiaca. Žiaci si rozšírili vedomosti o našej slnečnej sústave. Tento deň si žiaci spríjemnili opekaním a športovými hrami na multifunkčnom ihrisku a priľahlej lúke. Milé pracovníčky hvezdárne sa postarali aj o náš pitný režim a pripravili nám teplý čaj na zohriatie. Za príjemne strávený deň sa chceme poďakovať všetkým pracovníkom Hvezdárne v Roztokoch.

Spojená škola Svidník

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist