Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 10. Máj 2021

Dnes má meniny Viktória
Zajtra má meniny Blažena

Kde nás najdete


DEŇ NARCISOV OPÄŤ AJ S PODPOROU SPOJENEJ ŠKOLY, OBCHODNEJ AKADÉMIE VO SVIDNÍKU.
Piatok, 27 Marec 2015 15:06

DEŇ NARCISOV OPÄŤ AJ S PODPOROU SPOJENEJ ŠKOLY, OBCHODNEJ AKADÉMIE VO SVIDNÍKU.

Pred 19 rokmi odštartovala Liga proti rakovine unikátny projekt - zbierku Deň narcisov. Počas rokov sa vypracoval vďaka dôvere ľudí a skvelej organizácií LPR v najväčšiu verejnoprospešnú finančnú zbierku na Slovensku.


27. marca ulice nášho mesta opäť rozkvitli v žltej farbe. Kvietok narcisu - symbol spolupatričnosti so všetkými, ktorí sa vyrovnávajú s onkologickým ochorením, ste si znovu mohli pripnúť na svoj odev.

Spojená škola, Obchodná akadémia v tomto projekte nemohla chýbať. 28 našich žiakov – dobrovoľníkov sa odhodlaní , so srdcom na dlani, rozbehli do ulíc. Ich jediným cieľom bolo pomôcť ťažko skúšaným ľuďom a to nielen finančne ale aj týmto spôsobom im vyslať správu, že nám ich osud nie je ľahostajný a sme s nimi v ich boji.

Vyzbieraná čiastka 1 190 eur je síce kvapkou v mori ale určite pomôže tým, ktorí to najviac potrebujú, onkologickým pacientom a ich rodinám. Centrum pomoci Ligy proti rakovine z vyzbieraných peňazí zabezpečuje relaxačné pobyty, poskytuje psychosociálne služby, zabezpečuje ubytovanie pre rodičov detských onkologických pacientov a pod.

Každý, kto si pripol žltý kvietok v tento deň vyjadril onkologickým pacientom, že nie sú vo svojom ochorení sami, že ich boj sa týka nás všetkých.

Všetkým darcom za ich príspevky ďakujeme.

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist