Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 18. Máj 2021

Dnes má meniny Viola
Zajtra má meniny Gertrúda

Kde nás najdete


MLADÍ PODNIKATELIA NA VEĽTRHU ŠTUDENTSKÝCH SPOLOČNOSTÍ V BRATISLAVE
Piatok, 27 Marec 2015 15:31

MLADÍ PODNIKATELIA NA VEĽTRHU ŠTUDENTSKÝCH SPOLOČNOSTÍ V BRATISLAVE

Sedem mladých podnikateľov zo Spojenej školy, Obchodnej akadémie vo Svidníku sa 26.3.2015 prezentovalo na 20. veľtrhu študentských spoločností v AVION Shopping Park v Bratislave, ktorý organizuje nezisková organizácia Junior Achievement Slovakia. Súťaž podnikateľských nápadov, produktov a

služieb študentských firiem z celého Slovenska je pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku.

Prezident Andrej Kiska spoločne s ministrom školstva Jurajom Draxlerom, predsedom Bratislavského samosprávneho kraja Pavlom Frešom a predstaviteľmi významných firiem na Slovensku, slávnostne otvoril veľtrh študentských spoločností. „Je pre mňa cťou otvoriť toto podujatie, kde si už po dvadsiatykrát zmerajú sily výnimoční mladí ľudia. Je to oslava talentu, odvahy vziať život do vlastných rúk, ochoty myslieť inak - netuctovo a originálne. A vôle otestovať si vlastnú šikovnosť v konkurencii iných projektov vo veku, keď je možno viac bežné myslieť na to, ako si plnými dúškami užiť mladosť, než budovať vlastnú firmu,“ povedal úvodom prezident. V zápätí spomenul nedávnu návštevu na Spojenej škole vo Svidníku, kde aj táto škola je zapojená do programov Aplikovanej ekonómie JA Slovakia a pani riaditeľka ho informovala o činnosti študentskej spoločnosti BIOlife, od založenia, predaja akcií, valného zhromaždenia, samotnej činnosti – výroba výrobkov, organizovanie školského plesu a charitatívnych aktivitách. Taktiež vyslovil uznanie učiteľom, ktorí sa venujú týmto programom a povzbudil mladých ľudí, aby sa nebáli riskovať a išli za svojim snom.

Naša študentská spoločnosť BIOlife ponúkala svoj napredávanejší produkt „Pečený čaj“ v dvoch príchutiach, čokoládové a orieškové muffiny, voňavé mydielka, pravý včelý med a orechy v mede. Najväčší záujem vzbudil pečený čaj (degustoval aj pán prezident a pochválil, že si ho ešte vychutná s manželkou). Prítomných zaujala aj naša charitatívna činnosť – zber plastových vrchnákov pre Alexa, ktorý potrebuje financie na liečbu ťažkej choroby. Keďže sme ekonómovia, efektívne využívame čas a peniaze, cestou do Bratislavy školským autom, sme odovzdali nazbierané plastové vrchnáky a huňatého psíka priamo Alexovi v Košiciach. Aj naďalej budeme v zbere pokračovať, aby sa mu zlepšil zdravotný stav.

Za to, že sme si mohli vychutnať hlavné mesto Bratislavu a zúčastniť sa tejto náročnej akcie, chceme poďakovať vedeniu školy za podporu pri aktivitách, Rodičovskému združeniu pri Obchodnej akadémii vo Svidníku za finančný príspevok a Ing. Jane Drábovej, ktorá nás svojimi nápadmi, radami a skúsenosťami viedla študentskou spoločnosťou.

Stanka Zavodová - prezidentska študentskej spoločnosti BIOlife

 

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist