Zajtra má meniny Zdenka

Kde nás najdete

VOLEJBALISTI SPOJENEJ ŠKOLY VÍŤAZMI KRAJA
Štvrtok, 16 Apríl 2015 13:01

Chlapci našej školy sa po víťazstve na okresnom kole vo volejbale zúčastnili v utorok 14.apríla 2015 krajského kola v Starej Ľubovni.

Turnaja sa zúčastnilo 11 družstiev z celého Prešovského kraja, ktoré boli rozdelené do troch skupín. Ako nasadenému družstvu nám do skupiny B boli vyžrebované družstvá Humenného, Vranova a Sniny.

Bola to najťažšia možná skupina, v ktorej sme všetky tri zápasy vyhrali zhodne 2:0, keď sme najprv porazili súperov z Humenného, Sniny a Vranova.

Vo finálovej skupine sme sa najprv stretli s Prešovom, v ktorom sme kvalitným výkonom zvíťazili 2:0.

V našom záverečnom vystúpení sme sa stretli so Starou Ľubovňou. Pre našich chlapcov to bol už piaty zápas a domáce družstvo hralo ešte len svoj tretí zápas. V prvom sete sme boli jasne lepší, ale v druhom sete sa prejavila únava, začali sme robiť chyby a zápas sa rozhodoval v skrátenom treťom sete. Úvod tajbrejku sme zvládli excelentne, keď sme viedli 6:0 a 8:3, potom sme však po sérií chýb znervózneli, a sami sme sa dostali pod tlak. V koncovke setu sme prehrávali 12:13, 13:14 a 14:15, ale nakoniec boli šťastnejší naši chlapci, ktorý po dvoch druhých miestach z minulých školských rokov dokázali po prvý krát zvíťaziť a stali sa tak majstrami kraja.

Zostava Spojenej školy: Čupka M. (4.A), Lamanec P., Koreň N., Majcher J., Margicin M.(všetci 3.A), Ščerba M. (2.HB), Cuprišin D., Juhas D., Piňko R. (všetci 2.A), Blanár M. (1.HA).

Spojená škola- Prešov 2:0 (15,17)

Spojená škola- Stará Ľubovňa 2:1 (16, -22, 15)

Volejbalisti Spojenej školy získali právo postupu na majstrovstvá Slovenskej republiky, ktoré sa uskutočnia od 6. mája do 8. mája 2015 v Trnave.

Za nasadenie a zodpovedný prístup si volejbalisti zaslúžia pochvalu a držíme im prsty na Majstrovstvách Slovenskej republiky.

Vypracoval: Mgr. Róbert Franko