Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 18. Máj 2021

Dnes má meniny Viola
Zajtra má meniny Gertrúda

Kde nás najdete


ČAROVNÉ OBRÁZKY Z ROLIEK PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 24 Apríl 2015 11:21

ČAROVNÉ OBRÁZKY Z ROLIEK

Environmentálna výchova patrí k prierezovým témam v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu na každej škole. Aj preto 22. apríl, keď si ľudia na celom svete pripomínajú ako Deň Zeme, na Spojenej škole prebiehalo projektové vyučovanie zamerané na rôzne environmentálne aktivity.

 

Deň Zeme odštartovala relácia v školskom rozhlase a potom sa už žiaci počas dvoch vyučovacích hodín ocitli na zaujímavej ceste areálom školy, kde na nich čakalo deväť disciplín. Na stanovišti Beh s odpadom si žiaci mohli overiť či poznajú farby nádob na triedenie odpadu. Na ďalšom stanovišti Múdre sovy priraďovali zvieratám ľudské vlastnosti. Pokúsili sa aj vytvoriť rekord pri stavaní veže z uzáverov PET fliaš. Pomohli nakŕmiť mláďatá vtákov červíkmi, ktoré hľadali schované v tráve. V určenom časovom limite hádali názvy zvierat podľa podobných pravidiel ako v obľúbenej hry Activity. V prírodnom pexese papierové kartičky sme nahradili prírodninami, ako sú rôzne druhy šišiek, plodmi listnatých drevín, kamienkami, úlomkami kôry, prázdnymi slimačími ulitami.....Spestrením aktivít bolo hľadanie ukrytých názvov živočíchov v osemsmerovke. Žiaci sa zabavili pri pohybovej hre Na jelene, počas ktorej sa zahrali na poľovníkov. Záver patril výsadbe byliniek do kvetináčov z umelohmotných fliaš. V každej triede žiaci môžu sledovať rast žeruchy, pažítky, bazalky a pod. a starostlivo sa im venovať počas ich vegetatívneho vývinu.

Ako sa dá využiť v detskej tvorivosti odpadový materiál, rolky z toaletného papiera, dokazuje výstava na chodbe našej Spojenej školy. Nastrihané pásiky žiaci trpezlivo nalepovali na výkres, vytvárali zvieratká, stromy, kvetiny, motýle ...

Netradičná forma vyučovania a  environmentálne aktivity s témou životného prostredia a ochrany prírody určite boli pre žiakov Spojenej školy podnetom k zamysleniu sa nad touto aktuálnou problematikou súčasnosti.

tím Zelenej školy

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist