Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 18. Máj 2021

Dnes má meniny Viola
Zajtra má meniny Gertrúda

Kde nás najdete


4. ROČNÍK SÚŤAŽE „CARPATIA CARVING CUP 2015“ NA SPOJENEJ ŠKOLE OA SVIDNÍK
Nedeľa, 03 Máj 2015 11:55

4. ROČNÍK SÚŤAŽE „CARPATIA CARVING CUP 2015“ NA SPOJENEJ ŠKOLE OA SVIDNÍK

Dňa 29.04.2015 sa na našej škole uskutočnil 4. ročník súťaže „Carpatia carving Cup 2015“ vo vyrezávaní do ovocia a zeleniny. Úlohou súťažiacich bolo v časovom limite 3 hodín zhotoviť kompozíciu na vlastnú tému s použitím melóna. Do súťaže sa zapojili študenti z hotelových akadémií zo Svidníka, Kežmarku, Prešova, Bardejova, Humenného a SOŠ Prešov, ktorí sa na plnenie súťažnej úlohy zodpovedne pripravili. Ich výtvory boli starostlivo vybraté, nezvyčajné, nápadité, precízne, esteticky doladené.

Hodnotila sa originalita, precíznosť, obtiažnosť, poriadok na pracovisku, umelecké spracovanie a vystihnutie témy. Súťaž sa koná v dvoch kategóriách:

V kategórii A – vyrezávanie na živo free style súťažilo 11 žiakov,

V kategórii B – hotový výrobok bolo hodnotených 9 prác.

V kategórii A v Zlatom pásme sa umiestnili Katarína Štefaniová HA Prešov a Darina Vašičkaninová HA Bardejov. V striebornom pásme Jakub Obšajsník HA Svidník, Mária Vargová HA Prešov a Dominika Vrábelová HA Kežmarok Ivana Zajoncová. Bronzové pásmo Katarína Ongradyová , Katarína Kuzmová HA Svidník, Damián Murín SOŠ Prešov, Adrián Boško HA Humenné, Zuzana Hermanovská HA Bardejov a Ivana Zajoncová HA Kežmarok.

V kategórii B súťažili študenti so svojimi hotovými prácami na ľubovoľnú tému. V tejto kategórii v zlatom pásme skončili Darina Vašičkaninová HA Bardejov a Mária Vargová HA Prešov. Strieborné pásmo Damián Murín SOŠ Prešov a Katarína Štefaniová HA Prešov. Bronzové pásmo Mária Zavodová, Katarína Ongradyová, Katarína Kuzmová a Michal Kuruc HA Svidník a Ivana Zajoncová HA Kežmarok.

Všetci súťažiaci ukázali svoju tvorivosť a fantáziu, zručnosť pri jemnej práci s nožíkmi Práce boli nápadité, precízne, preto bolo aj rozhodovanie poroty náročné.

Za spoluprácu a pomoc pri organizovaní súťaže patrí poďakovanie aj združeniu rodičov pri SŠ vo Svidníku.

Mgr. Anna Štefaniová

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist