Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 18. Máj 2021

Dnes má meniny Viola
Zajtra má meniny Gertrúda

Kde nás najdete


NAJLEPŠÍ MLADÝ ÚČTOVNÍK KRAJA
Nedeľa, 03 Máj 2015 12:04

NAJLEPŠÍ MLADÝ ÚČTOVNÍK KRAJA

Každoročne Slovenská komora certifikovaných účtovníkov a spoločnosť KROS, a.s. Žilina, organizuje prestížnu súťaž Olympiáda Mladý účtovník.


Olympiáda Mladý účtovník je celoštátna súťaž pre študentov stredných škôl a obchodných akadémií v účtovníctve. Jej cieľom je zvyšovanie prestíže účtovníctva ako odborného predmetu a zároveň motivácia študentov pri štúdiu účtovnej problematiky. Olympiáda prebieha na účtovnom softvéri OMEGA-podvojné účtovníctvo, ktorý vyvíja spoločnosť KROS, a.s. Žilina.

Po troch regionálnych kolách, ktoré sa konali 27. marca 2015 v Bratislave, Žiline a Košiciach a zúčastnilo sa ich 131 študentov, 15 najlepších postúpilo na celoštátne kolo. Práve v regionálnom kole v Košiciach (za prešovský a košický kraj) vyhral 1.miesto Patrik Hnát, študent 3. ročníka Spojenej školy, Obchodnej akadémie vo Svidníku, pod odborným vedením Ing. Jany Drábovej. Odmenou bol značkový fotoaparát CANON od SKCÚ. V regionálnom kole bola úspešná na 15.mieste aj Miroslava Lukáčová, študentka 4. ročníka.

V celoštátnom kole 24. apríla 2015, v silnej konkurencii sa Patrik Hnát umiestnil na 4.mieste a získal finančnú odmenu od SKCÚ a vecnú cenu od spoločnosti KROS, a.s. Žilina. Je to krásny pocit keď žiak zhodnotí majstrovstvo svojho učiteľa a dostanete sa medzi TOP 15 mladých účtovníkov v rámci Slovenskej republiky.

Touto prestížnou súťažou sa Spojená škola, Obchodná akadémia vo Svidníku zaradila medzi 3 najlepšie obchodné akadémie v Prešovskom kraji v oblasti účtovníctva a daňovníctva.

Výhercovi gratulujeme a tešíme sa na ďalší ročník súťaže!

Jana Drábová

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist