Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 18. Máj 2021

Dnes má meniny Viola
Zajtra má meniny Gertrúda

Kde nás najdete


NÁVŠTEVA EURÓPSKEHO PARLAMENTU V ŠTRASBURGU
Nedeľa, 24 Máj 2015 14:19

NÁVŠTEVA EURÓPSKEHO PARLAMENTU V ŠTRASBURGU

V dňoch 16. – 19. 5. 2015 sme sa my – Jana Kseničová a Katarína Baranová, žiačky Obchodnej akadémie vo Svidníku zúčastnili zájazdu do Európskeho parlamentu v Štrasburgu.

Tento nezabudnuteľný poznávací zájazd bol pre nás odmenou za účasť v medzinárodnom projekte EUROSCOLA, ktorý umožňuje mladým ľuďom vyskúšať si na jeden deň prácu europoslancov. Cieľom bolo oboznámiť nás ako európsku mládež s fungovaním nadnárodnej inštitúcie, umožniť nám, aby sme na vlastnej koži zažili plenárne zasadnutia a takisto zdôrazniť dôležitosť ovládania cudzích jazykov v zjednotenej Európe. Po náročnej a dlhej ceste sme si mohli naplno vychutnať krásy francúzskej krajiny, jej historických pamiatok a jedinečných jedál . Za tento skvelý zájazd patrí naše vrúcne poďakovanie europoslankyni Monike Smolkovej, ktorá nám umožnila spoznať tento svet európskej politiky zblízka. Odniesli sme si nielen mnoho nezabudnuteľných spomienok, ale hlavne nové vedomosti a skúsenosti, ktoré nám objasnili fungovanie Európy, dôležitosť tolerancie a tiež neľahkú prácu politikov zastupujúcich svoje krajiny. Sme rady že tieto cenné poznatky budeme môcť odovzdať ďalej a tým podporiť Európsku úniu.

Jana Kseničová, II.A

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist