Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 18. Máj 2021

Dnes má meniny Viola
Zajtra má meniny Gertrúda

Kde nás najdete


eTWINNING PDF Tlačiť E-mail
Streda, 03 Jún 2015 07:03

eTWINNING

Od roku 2014 - 2020 v novej európskej platforme Erasmus+ má eTwinning, ako jediný z doterajších programov, pevnú pozíciu. Je považovaný za dôležitý fenomén v ďalšom vzdelávaní. Program eTwinning sa zameriava na podporu

 

využívania moderných informačných a komunikačných technológií za účelom vytvorenia partnerstiev európskych škôl . "E" je skratka pre "elektronický" a "twinning" znamená "partnerstvo, družba". Tento program zaujal aj učiteľov našej školy a preto vypracovali viacero zaujímavých projektov. Jedným z nich je projekt s názvom Penfriends Project: sharing culture. O čom tento projekt vlastne je? Vyhľadali sme si európsku partnerskú školu v meste Valencia v Španielsku. S touto školou sme naplánovali aktivity pre žiakov. Žiaci 4. a  5. ročníka nadviazali kontakt so žiakmi zo španielskej školy a počas roka si vzájomne vymieňajú listy, ktoré sú samozrejme písané v anglickom jazyku. V budúcom školskom roku plánujeme urobiť výstavu listov a materiálov (mapy, mince, pohľadnice, kresby a pod.), ktoré priebežne získame od partnerskej školy. Cieľom tohto projektu je zdokonaliť komunikačné zručnosti žiakov v reálnej komunikácii. Spoznať nových priateľov a získať zaujímavé informácie o cudzích krajinách. Prvé listy už dorazili do partnerskej školy vo Valencii a naši žiaci sa už nevedia dočkať, čo im odpíšu ich španielski kamaráti.

Mgr. Lucia Smaržiková

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist