Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 18. Máj 2021

Dnes má meniny Viola
Zajtra má meniny Gertrúda

Kde nás najdete


„OHEŇ NÁŠ DARCA“- KEŽMAROK 2015
Piatok, 12 Jún 2015 07:32

„OHEŇ NÁŠ DARCA“- KEŽMAROK 2015

V malebnom prostredí historického mesta Kežmarok sa žiaci 2. ročníka Hotelovej akadémie Lukáš Malík, Simona Medvecová a Kristína Miškív- Pavlíková zúčastnili dňa 04.06.2015 medzinárodnej súťaže v grilovaní „Oheň náš darca“.


V silnej konkurencií ôsmych družstiev žiaci súťažili o najlepšie grilované predjedlo, hlavné jedlo a flambovaný dezert.

Na hlavnom námestí Kežmarku, pod prísnym dohľadom poroty, naši druháci predviedli dobré vedomosti a zručnosti pri grilovaní predjedlá - Hovädzí burger, hlavného jedlá - Bravčové rebierko Calvados,  flambovaného dezertu - Hruška v červenom víne plnená marcipánom s omáčkou a v servírovaní jednotlivých jedál s prezentáciou vín.

Aj napriek tomu, že sa naše pripravované jedla neumiestnili na prvých pozíciách, hodnotenie poroty bolo veľmi pozitívne a pre našich žiakov motivujúce. Získali nové vedomosti v nových trendoch gastronómie a zdravé súťaživé sebavedomie. Tieto skúsenosti im budú veľkou inšpiráciu do budúcnosti.

Najväščou devízou účasti na súťaži bola spokojnosť našich žiakov. Už teraz sa tešia na ďalší ročník súťaže „ Ohen náš darca “ 2016 v Kežmarku.

Ing. Nataša Fecková

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist