Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 22. September 2021

Dnes má meniny Móric
Zajtra má meniny Zdenka

Kde nás najdete


REČNÍCKE UMENIE NA HODINE SLOVENSKÉHO JAZYKA
Piatok, 19 Jún 2015 07:19

REČNÍCKE UMENIE NA HODINE SLOVENSKÉHO JAZYKA

Poslednou zážitkovou aktivitou deviatakov na hodine slovenského jazyka k Roku Ľudovíta Štúra bolo precvičenie rečového prejavu, v ktorom sa žiaci pokúsili predniesť niektoré časti z vystúpení Ľudovíta Štúra na uhorskom sneme.

Predchádzalo tomu študovanie pamätných prejavov Ľudovíta Štúra a dôkladná príprava, keďže rétorika je veda o umení hovoriť presne a presvedčivo. Cieľom hodiny bolo „hovoriť dobre“, voľne, presvedčivo, kultivovane. Žiaci sa presvedčili, že rečnícke umenie nie je vôbec ľahké a nie každý má schopnosť sa ho naučiť.

Vyučujúca SJL Mgr. Anna Lažová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist