Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 22. September 2021

Dnes má meniny Móric
Zajtra má meniny Zdenka

Kde nás najdete


MODELOVÉ ZASADNUTIE EURÓPSKEJ RADY V TRENČIANSKYCH TEPLICIACH
Streda, 24 Jún 2015 08:09

MODELOVÉ ZASADNUTIE EURÓPSKEJ RADY V TRENČIANSKYCH TEPLICIACH

V dňoch 15. – 19. júna 2015 sa žiak II.A triedy Spojenej školy vo Svidníku Jozef Ľos-Božik zúčastnil zaujímavej akcie Simulácie zasadnutí Európskej Rady, ktoré sa uskutočnilo v rámci projektu Rozhoduj o Európe. Toto sú dojmy samotného účastníka:


„Do Trenčianskych Teplíc som dorazil v pondelok po obede a ihneď po ubytovaní v historickom hoteli, začali rokovania a besedy s rôznymi hosťami. Rokovania boli na vysokej úrovni a boli dokonalou kópiou skutočných zasadaní Európskej Rady/Parlamentu a to aj vrátane formálneho oblečenia. Jednali sme o roamingu a tabaku a tabakových výrobkoch. Rokovania boli medzi všetkými ministrami členských štátov EÚ napäté, keďže každý minister zastával priority svojej krajiny. Ja osobne som bol minister Spolkovej Republiky Nemecko, kde som sa snažil presadiť najmä zrušenie roamingu vo verejných komunikačných sieťach. Nakoniec sme dospeli k záveru, že roaming v EÚ do dvoch rokov úplne zrušíme. Zaujímavé boli taktiež besedy na tému ‘'Moja obec, región, a ja’' kde sme riešili problémy našich samospráv a školstva, teda problémy, ktoré sa týkajú každého z nás. Celý týždeň sme mali program nabitý od rána až do večera. Projektový tím nám doprial dve 20 minútové prestávky počas dňa a samozrejme že aj počas nich prebiehali neformálne rokovania, ktoré už boli bez zbytočného stresu. (Každý bol rád, keď si po celom dni konečne mohol prezliecť oblek či formálne šaty, ktoré boli súčasťou každého zasadnutia a aj besied).

Bol to skvelý týždeň v ktorom sme sa dozvedeli veľa nových vecí o EÚ a o jej fungovaní. Myslím si, že každý účastník tohto zasadnutia bol nadmieru spokojný a rád, že sa mohol zúčastniť na takého veľkého projektu.“

Zdena Kožlejová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist