Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 10. Máj 2021

Dnes má meniny Viktória
Zajtra má meniny Blažena

Kde nás najdete


VOLEJBALOVÝ TURNAJ O POHÁR VEDÚCEHO ODBORU ŠKOLSTVA PSK
Štvrtok, 02 Júl 2015 08:38

VOLEJBALOVÝ TURNAJ O POHÁR VEDÚCEHO ODBORU ŠKOLSTVA PSK

V piatok 26. júna 2015 sa uskutočnil 10. ročník volejbalového turnaja o pohár vedúceho odboru školstva Prešovského samosprávneho kraja. Účastníkmi boli učitelia a zamestnanci stredných škôl PSK. Celé podujatie prebiehalo na multifunkčných ihriskách Spojenej školy a Gymnázia DH Svidník.


Volejbalový turnaj otvorili Karol Lacko, vedúci odboru školstva PSK, František Marcinčin za OŠ PSK a Mária Makutová, riaditeľka Spojenej školy vo Svidníku .

Na turnaji sa zúčastnilo 12 družstiev z okresných miest PSK, ktoré boli rozdelené do štyroch skupín. Učitelia zo Svidníka, ktorí už tradične navštevujú toto športové podujatie, nastúpili v tejto zostave: R. Franko, I. Sagan, K. Feciskaninová, R. Paňko (Spojená škola), Š. Čobirka, M. Kováčiková, J. Dančišin (Gymnázium Svidník), N. Šak (SOŠ Svidník). V skupine ich súpermi boli družstvá z Medzilaboriec a z Humenného. Naše družstvo si v prvom zápase bez problémov poradilo z výberom Medzilaboriec. V zápase proti Humennému sa rozhodovalo o postupe do semifinále turnaja. Po nevydarenej koncovke prvého setu dokázali Svidníčania zvrátiť priebeh zápasu vo svoj prospech a súpera zdolali 2:1. V semifinále nastúpili naši učitelia proti víťazovi posledných dvoch ročníkov, výberu Starej Ľubovne. Zápas prebiehal pod dirigentskou taktovkou Svidníčanov a víťazstvom 2:0 si zabezpečili účasť vo finále. Vo finále proti výberu Kežmarku ostali na víťaznej vlne a po kolektívnom výkone zaslúžene vyhrali Putovný pohár vedúceho OŠ PSK za výdatnej morálnej podpory a povzbudzovania svojich fanúšikov – žiakov a učiteľov Spojenej školy. Výsledné umiestnenie – 1. miesto okres Svidník, 2. miesto okres Kežmarok a na 3. mieste sa umiestnil okres Stará Ľubovňa.

Vyhlásením výsledkov turnaja sa podujatie ešte neskončilo. Nasledovala slávnostná recepcia, ktorú pripravili učitelia a žiaci hotelovej akadémie – Spojenej školy Svidník - a počas ktorej si riaditelia a zamestnanci škôl vymieňali názory nielen na športové podujatie, ale aj na súčasný stav v našom školstve. Príjemnú atmosféru dotvárala ľudová hudba.

Celé podujatie sa nieslo nielen v športovom, ale aj v priateľskom duchu. Naše poďakovanie patrí spoluorganizatorovi Gymnáziu DH Svidník a jeho riaditeľovi RNDr. J. Rodákovi, riaditeľom všetkých stredných škôl mesta Svidník a sponzorom RNDr. J. Žakovi – Agrofarma Ladomirová, Bytservis Svidník a J. Hirčkovi. Veríme, že aj v ďalšom ročníku volejbalového turnaja o pohár vedúceho školstva PSK budeme úspešne reprezentovať náš okres.

Mgr. Rastislav Paňko, Spojená škola Svidník

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist