Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 18. Máj 2021

Dnes má meniny Viola
Zajtra má meniny Gertrúda

Kde nás najdete


MLIEKO MÁME RADI
Piatok, 02 Október 2015 07:21

MLIEKO MÁME RADI

Dňa 30. septembra 2015 sa aj Spojená škola pripojila k školám, ktoré rôznymi aktivitami podporili Deň mlieka.


Po vypočutí rozhlasovej relácie, ktorá žiakom pripomenula dôležitosť pitia mlieka, sa všetci s chuťou pustili do mliečnej desiaty. Čokoládový nápoj Antiviro im chutil, o čom svedčili prázdne krabicové obaly. Naša Eko-hliadka, dievčatá z 9. ročníka ZŠ, informovala spolužiakov ako správnym spôsobom separovať tetrapaky. Názorne ukázali, ako ich pred vyhodením stlačiť, aby nezaberali veľa miesta. Týmto praktickým krokom sme chceli našich žiakov viesť k šetrnejšiemu prístupu voči životnému prostrediu.

Prváci odštartovali projektové vyučovanie sledovaním interaktívneho filmu Cesta mlieka. Oboznámili sa so spracovaním mlieka a zasúťažili si v zábavnom kvíze s kravičkou Eličkou. Druháci plnili mliečne úlohy, spoločne riešili osemsmerovky a tajničky, pomocou ktorých si overili získané vedomosti o mlieku. Tretiaci a štvrtáci nakreslili pekné obrázky o  mliečnych výrobkoch. Pri tvorení originálnych výtvarných prác využili obaly z rôznych jogurtov, smotanových krémov, syrov či iných mliečnych výrobkov. Piataci na hodine slovenského jazyka spoločne s pani učiteľkou vymýšľali a písali krátke texty o mlieku. Prostredníctvom vyrobených plagátov motivovali svojich kamarátov k pitiu zdravého bieleho nápoja. Deti zo ŠKD sa zamerali na tvorenie kravičky z papiera a svoju šikovnosť ukázali v streľbe obalom mliečneho produktu na cieľ. Všetky detské výtvory sú súčasťou výstavy a zdobia interiér dolnej chodby školy, aby si ju mohli pozrieť aj rodičia.

Veríme, že aj vďaka týmto zmysluplným edukačným aktivitám a množstve poznatkov, ktoré naši žiaci v tento deň získali, nikdy nevynechajú mlieko a mliečne výrobky zo svojho jedálneho lístka.

spracovala koordinátorka Valentina Brudňaková

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist