Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 18. Máj 2021

Dnes má meniny Viola
Zajtra má meniny Gertrúda

Kde nás najdete


ZDRAVOTNÍČKY V AKCII
Utorok, 13 Október 2015 07:32

ZDRAVOTNÍČKY V AKCII

Účelové cvičenie realizované na školách na jeseň, je obsahom zamerané hlavne na riešenie mimoriadnych situácií, na pobyt a pohyb v prírode a jej ochranu, na poskytovanie prvej predlekárskej pomoci.


Preto 6. októbra 2015, keď sa na našej škole konalo účelové cvičenie, dievčatá zdravotníčky zo 6.BZ a 8.AZ pod vedením p. učiteľky pripravili praktické ukážky v poskytovaní prvej pomoci. Zručne žiakom 1.- 9.ročníka ukázali ako ošetríme bežne odreniny, popáleniny, vykĺbenie členka, či zastavenie krvácania. Predviedli  i realizáciu poskytnutia prvej pomoci pri hromadnej autonehode.Na záver dievčatá ,zdravotníčky podrobne vysvetlili ako postupovať pri postihnutom, ktorý je v bezvedomí a nedýcha, teda ako resuscitovať. Niekoľkí odvážni spolužiaci si resuscitáciu vyskúšali.Účelové cvičenie pokračovalo pobytom i pohybom v prírode podľa dohodnutého plánu s triedným učiteľom.

Vedúca krúžku Prvej pomoci: Ing. Ľudmila Michalovčíková

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist