Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 18. Máj 2021

Dnes má meniny Viola
Zajtra má meniny Gertrúda

Kde nás najdete


CESTA K SPRÁVNEJ VÝŽIVE
Nedeľa, 18 Október 2015 09:09

CESTA K SPRÁVNEJ VÝŽIVE

Jedna ľudová múdrosť hovorí: „Jesť to je nevyhnutnosť, ale správne jesť, to je umenie“. Aj preto v piatok 16. októbra 2015 sa na Spojenej škole uskutočnilo netradičné projektové vyučovanie na tému ZDRAVÁ VÝŽIVA V ŽIVOTE ŠKOLÁKA.

 

Každá vyučovacia hodina žiakov 2.stupňa ZŠ sa niesla v duchu uvedomenia si zodpovednosti za vlastné zdravie. Najskôr žiaci na hodine slovenského jazyka prečítali rozprávku Hranolkovo. Následne previedli scénku, v ktorej poukázali na zdravé a nezdravé jedlá v svojom jedálničku. Motiváciou na hodine matematiky bolo premietnutie krátkej informačnej prezentácie na danú tému. Hravou formu si prepočítali spotrebu nezdravých jedál

(chipsy, čokoláda, pepsi cola...) za rok. Na hodinu biológie sa deviataci vopred pripravili a na desiatu si priniesli zdravé pokrmy. Svojich spolužiakov informovali, prečo konzumujú práve tieto suroviny a naopak rozmýšľali, ktoré potraviny nedodávajú to, čo telo školáka potrebuje. Na hodine výtvarnej výchovy žiaci vytvorili koláž postavy Vitamínka z obrázkov zeleniny a ovocia. Na hodine informatiky vyhľadávali užitočné informácie o zdravom stravovaní a získané vedomosti upevnili prostredníctvom interaktívnych hier. Súčasťou projektového dňa boli besedy s pracovníčkami z Poradne zdravia na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva vo Svidníku. Najmladší žiaci sa od nich dozvedeli, ako si majú správne čistiť zúbky. Staršie dievčatá zaujala téma Poruchy prijímania potravy  - anorexia, bulímia a obezita.

Bodkou za projektovým vyučovaním bola kulinárska súťaž Moja mama varí.... Žiaci 8. ročníka si vyskúšali, aké je ťažké pripraviť zdravý pokrm vlastnými rukami. Zeleninové a ovocné jedlá nielen pekne vyzerali, ale aj chutili.

spracoval koordinátor Valentina Brudňaková

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist