Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 18. Máj 2021

Dnes má meniny Viola
Zajtra má meniny Gertrúda

Kde nás najdete


KRST ZBIERKY BÁSNÍ ANNY LAŽOVEJ
Štvrtok, 19 November 2015 21:58

KRST ZBIERKY BÁSNÍ ANNY LAŽOVEJ

Počas Európskeho dňa rodičov a škôl sa 16.11.2015 na Spojenej škole vo Svidníku uskutočnil krst knihy Mgr. Anny Lažovej Čriepky života. Krstnou mamou knihy sa stala RNDr. Mária Makutová, riaditeľka SŠ, ktorá knihu pokrstila písmenkami. Krst sa uskutočnil za prítomností pozvaných hostí a rodičov žiakov SŠ.

 

Zbierka básní Čriepky života je predovšetkým pre dospelých čitateľov, ktorí majú radi poéziu. A prečo Čriepky života? To preto, lebo život sa podobá rozbitému sklu. Je poskladaný z drobných radostí, starostí, lásky, šťastia, sklamania, ale aj samoty, bolesti, spomienok či neopakovateľných chvíľ. Autorka knihy Anna Lažová vyštudovala Pedagogickú fakultu UPJŠ v Prešove. Pôsobí ako učiteľka Spojenej školy vo Svidníku. Autorsky sa venuje literatúre od roku 2001. Získala popredné umiestnenia v súťažiach, ako Cena Andreja Chudobu, Tak píšem ja, Literárna Senica Laca Novomeského, Literárny salón Trnava, Gerbócova Snina, BestFiction... Je dlhoročnou úspešnou účastníčkou Chalupkovho Brezna.

Po krste nasledovalo príjemné stretnutie s autorkou knihy a autogramiáda, z ktorej si každý odniesol aj osobné venovanie autorky.

Ukážka zo zbierky básní Čriepky života


Sme

Sme vtrhnutí

do špinavého života

ktorý podľahol

ľadovému dychu

blúdiacim cestám

krvilačným tvorom

Všade sú priepasti

Pomaly padáme

do jaskyne neandertálcov

Zbytočne naťahujeme ruky

Všade len zloba

nenávisť

a kvety bez vône

Je čas vystúpiť z priepasti

utrieť si špinavé ruky

skrotiť sebaľútosť

a nikomu nedovoliť

nebyť človekom

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist