Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 18. Máj 2021

Dnes má meniny Viola
Zajtra má meniny Gertrúda

Kde nás najdete


ŽIVÁ POJMOVÁ MAPA – NÁSTROJ OSVOJOVANIA SI POJMOV
Piatok, 27 November 2015 08:08

 

ŽIVÁ POJMOVÁ MAPA – NÁSTROJ OSVOJOVANIA SI POJMOV

Spestrením hodín slovenského jazyka a literatúry sú úlohy, ktoré vyplývajú z niektorých zadaní. Žiaci sa učia využívať svoje vedomosti a pracovať nielen s rôznymi programami, ale radi si pripravia podľa rady učiteľa aj také pomôcky, ktorými si spestria hodiny a pritom si poznatky natrvalo zapamätajú.http://spojenaskolask.sk/rok2016/27.11/F5.jpghttp://spojenaskolask.sk/rok2016/27.11/F2.jpg


Všedné hodiny sa tak stávajú zaujímavejšie. Takú hodinu pripravili aj žiaci 6.BZ triedy na hodine slovenského jazyka. Pri preberaní slovných druhov a ich delenia si hodinu spestrili živou pojmovou mapou. Každý žiak si vybral jeden slovný druh a potom sa už slovné druhy rozdeľovali, a to napríklad podľa ohybnosti, podľa vecného významu a pod. Žiak však musel vedieť, kde patrí a kde sa má postaviť.

Aj živá pojmová mapa je výborný nástroj osvojovania si pojmov a rozvíjania kreativity.

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist