Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 27. Október 2021

Dnes má meniny Dobromila
Zajtra má meniny Klára

Kde nás najdete


Športová trieda so zameraním na volejbal – chlapci 6317 M obchodná akadémia - nový odbor
Streda, 27 Február 2013 11:51

Športová trieda so zameraním na volejbal – chlapci 6317 M obchodná akadémia - nový odbor

Od školského roka 2011/2012 sa začala veľmi úzka a úspešná spolupráca medzi volejbalovým klubom VK Slávia Svidník a Spojenou školou, pri ktorej je zriadené Centrum talentovanej mládeže (ďalej CTM), jedno zo štyroch na Slovensku. Práca s mladými talentovanými hráčmi je jednou z priorít školy. Hneď po získaní CTM sa dostavili výborné výsledky, keď v kategórii juniorov a kadetov sa naši mladí volejbalisti, z ktorých viacerí sú žiakmi Spojenej školy, tešili zo zisku cennej medaily. V kategórií juniorov sme získali titul Majstra Slovenskej republiky,

v kategórií kadetov sme získali bronzové medaily.

Aby sme zabezpečili fundovanú prípravu športovcov, od školského roku 2013/2014 otvárame športovú triedu v odbore 6317M obchodná akadémia so zameraním na volejbal.

http://spojenaskolask.sk/rok2013/volejbal.jpg

Žiaci športovej triedy majú upravený učebný plán, čo im umožňuje trénovať aj v dopoludňajších hodinách (7 tréningových hodín). Uplatnenie absolventov je podobné ako u absolventov klasickej triedy obchodnej akadémie. Absolvent športovej triedy je schopný navyše plniť požiadavky športového zamerania na vysokej úrovni. Je schopný vo svojom športovom zameraní úspešne súťažiť v jednotlivých vekových kategóriách mládeže a v súťaži dospelých. Pre absolventov tohto študijného odboru je vhodné aj štúdium na vysokej škole so zameraním na telesnú výchovu a šport.

Ako sa stať žiakom športovej triedy

Uchádzači musia absolvovať talentové skúšky (25. 03.2013 – 15.4. 2013) - test všeobecnej pohybovej výkonnosti a test špeciálnej pohybovej výkonnosti. Prihlášky je treba odovzdať riaditeľstvu ZŠ do 20.02.2013. Presné kritériá budú zverejnené na www stránke školy.

Vychováme zo žiakov športovej triedy zdravo sebavedomých, slušných a spoločensky vyspelých jedincov. Súčasťou ich formovania bude aj psychologická príprava ( vyrovnanie sa s úspechom i s neúspechom).

Základným predpokladom prijatia do športovej triedy je všeobecná chuť športovať a študovať.

http://spojenaskolask.sk/rok2013/volejbal1.jpg

Spojená škola, Centrálna 464, Svidník, tel. 0547882040, 0911750315

www.spojenaskolask.sk

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist