Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 22. Jún 2021

Dnes má meniny Paulína
Zajtra má meniny Sidónia

Kde nás najdete


ŽIAČKY SPOJENEJ ŠKOLY „ŽALI“ ÚSPECHY V SÚŤAŽI GERBÓCOVA LITERÁRNA SNINA
Streda, 02 December 2015 08:06

ŽIAČKY SPOJENEJ ŠKOLY „ŽALI“ ÚSPECHY V SÚŤAŽI GERBÓCOVA

LITERÁRNA SNINA

V priestoroch sninského kaštieľa sa v piatok 27. novembra uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov 14. ročníka autorskej literárnej súťaže Gerbócova literárna Snina.

 

Toto už tradičné medzinárodné podujatie je pomenované po sninskom rodákovi Jozefovi Gerbócovi, ktorý bol od študentských čias až do svojej smrti literárne činným. Hodnotená a prezentovaná bola poézia aj próza z pera mladých, ale aj starších literárnych talentov. To všetko bolo podfarbené podmanivými hudobnými vystúpeniami v podaní mladých umelcov zo Základnej umeleckej školy v Snine.

 

Ani v tomto súťažnom ročníku GLS  nechýbali  žiaci Spojenej školy a boli veľmi úspešní. 1. miesto si vybásnila s cyklom básní: Dúha šťastia, Deň, Šťastie Lívia Kuriplachová, 2. miesto obsadila Kristína Drotárová za  cyklus básní: Slová, Láska, Život, Motýlie duše a  3. miesto Miriam Jackaninová za báseň Hra na lásku. Aj jedno z čestných uznaní patrí žiačke Spojenej školy Soni Cimbalovej za  cyklus básní: Šťastie, Deň, Život.

Všetkým oceneným žiačkam blahoželáme a prajeme ešte veľa  tvorivých síl a nápadov v ďalšej básnickej tvorbe.

Mgr. Anna Lažová

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist