Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 18. Máj 2021

Dnes má meniny Viola
Zajtra má meniny Gertrúda

Kde nás najdete


KEĎ ŠKOLA V NOCI NESPÍ
Utorok, 08 December 2015 08:36

KEĎ ŠKOLA V NOCI NESPÍ

Aj počas noci sa môžu v škole diať zvláštne veci. Inokedy tiché priestory ožili v noci zo 4. na 5. decembra v Spojenej škole vo Svidníku. Škola sa hemžila prúžkovanými postavičkami , zamaskovanými za  Pipi Dlhú Pančuchu, včielku Máju, námorníkov, pirátov, zebru, ba nechýbal ani čiarový kód. Nočné stretnutie si naplánovali presne na  19.00 hodinu.

 

Práve vtedy prichádzali deti s karimatkami, spacákmi a dokonca s úsmevom na tvári. V škole plánovali stráviť celú noc a veľmi sa tešili, i keď ešte nevedeli čo ich čaká. A čakalo ich toho naozaj veľa. Učitelia pripravili pre žiakov bohatý program a niekoľko prekvapení.

Prúžkované stretnutie sa začalo v klubovni promenádou masiek, ktorému predchádzalo krátke divadielko námorníkov, ktorým poklad ukradli piráti.  A práve ten počas Nočnej cesty odvahy hľadali skupiny detí v kajutách lode.  Prechádzali jednotlivými tmavými stanovišťami, a to Pirát Edison, Námorná flotila, Hlasy z podpalubia, Elixír odvahy, Boj s medúzou, Únik z morského bludiska a Tajomstvo pirátskej truhlice. Aby získali indície museli preukázať nielen vedomosti, ale aj obratnosť, rýchlosť, postreh,  rôzne zručnosti  a predovšetkým prekonať strach. Tí, ktorí úspešne vyriešili kľúč záhady, teda splnili všetky nástrahy nebezpečnej pirátskej cesty, získali odmenu – sladký poklad. A najväčšia odmena pre všetkých? Veselá zábava, tajomná pirátska cesta, tajomné príbehy a hlavne vynikajúca atmosféra.

Podujatie Noc v škole je ďalším krokom v našej snahe prezentovať žiakom i rodičom školu ako zariadenie, ktoré môže prinášať žiakom radosť a v ktorom sa môžu cítiť dobre. Chceme, aby sa žiaci tešili do školy tak isto ako zo školy. V prípade Noci v škole sa nám to plní do bodky.

kolektív pedagógov ZŠ

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist