Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 22. Jún 2021

Dnes má meniny Paulína
Zajtra má meniny Sidónia

Kde nás najdete


UMELECKO-REMESELNÉ TRHY VO SVIDNÍKU
Piatok, 11 December 2015 10:31

UMELECKO-REMESELNÉ TRHY VO SVIDNÍKU

Tak ako každý rok aj tento si študenti III. ročníka našej školy vyskúšali svoje predajné zručnosti a schopnosť upútať zákazníka na umelecko-remeselných trhoch v meste Svidník.

 

 


Študenti obchodnej akadémie, ktorí založili JA Firmu Stoness, priniesli na vianočný trh zaujímavé vrstvené sviečky rôznych farieb a vianočné zvončeky s milými postavičkami.  Aj keď im konkurovalo množstvo zručných remeselníkov naši študenti zaujali návštevníkov trhu a väčšinu svojich výrobkov dokázali predať. Dobrou motiváciou je pre nich sľub finančne zhodnotiť vklady akcionárov, ktorý predniesli na ustanovujúcom valnom zhromaždení svojej firmy.

Študenti  hotelovej akadémie využili možnosť  zužitkovať doteraz nadobudnuté zručnosti  a zarobiť si vlastnou prácou na edukačno-poznávací  výlet, ktorý absolvujú na konci školského roka. Napiekli rôzne druhy chutného vianočného pečiva, ktoré voňalo škoricou, vanilkou a medikom a ktoré v predvianočnom čase  vzbudzuje záujem  malých, ale aj veľkých, čo sa potvrdila aj na týchto umelecko-remeselných trhoch.  Zároveň si vyskúšali možnosť reálne predávať svoje vlastné výrobky, čo pre nich predstavuje cennú skúsenosť.

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist