Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Štvrtok, 6. Máj 2021

Dnes má meniny Hermína
Zajtra má meniny Monika

Kde nás najdete


„Ochranárik očami detí“
Pondelok, 14 December 2015 08:54

„Ochranárik očami detí“

 

Pri príležitosti Národného dňa čísla tiesňového volania 112, vyhlásila sekcia krízového riadenia MV Slovenskej republiky v spolupráci s okresnými úradmi Slovenskej republiky celoslovenskú výtvarnú súťaž s názvom „Ochranárik očami detí“.

 

Usporiadatelia tejto súťaže chceli predovšetkým u detí zvýšiť povedomie o čísle tiesňového volania 112, čomu prispôsobili práve takúto hravú formu. Deti mali vytvoriť a detskou porotou tiež vybrať najzaujímavejšieho „Ochranárika“ za okres, ktorý by sa mohol stať maskotom civilnej ochrany a čísla tiesňového volania 112 v okrese s potenciálom stať sa aj národným maskotom. Námet mohli spracovať do podoby kresby, maľby, skladačky, bábky, či figúrky. Podmienkou bolo zachovanie farebnosti s využitím farieb medzinárodného loga civilnej ochrany - oranžová a modrá farba a loga Európskej únie tiesňového čísla 112 - červená a biela farba.

Do súťaže sa pod vedením Mgr. L. Smaržíkovej, Mgr. M. Kravcovej a Mgr. J. Nagajdovej zapojili aj žiaci našej školy s nemalým množstvom výtvarných prác. Aj napriek veľkej konkurencii sa prácam našich žiakov v rámci vyhodnotenia okresného kola súťaže, ktoré sa konalo 1. decembra 2015 na mestskom úrade vo Svidníku, podarilo zožať  veľký úspech. V kategórii prác žiakov druhého stupňa sa práca Michaely Skirkovej, žiačky 5.AZ, umiestnila na 3. mieste. V kategórii prác žiakov prvého stupňa obhájila práca Antónie Červeňákovej z 2.BZ 1. miesto a jej práca postúpila do národného kola súťaže. Naše šikovné žiačky boli za svoju usilovnosť odmenené krásnymi vecnými cenami.

Táto súťaž bola pre deti veľmi zaujímavým, ale najmä poučným spestrením vyučovania, pri ktorom získali množstvo nových informácií ohľadom tiesňového volania a ochrany ľudského života a zdravia. Dúfame, že u nich naďalej pretrvá nadšenie pre náučnú a tvorivú činnosť a už  teraz sa tešíme sa ďalšie úspechy našich šikovných žiakov.

Mgr. Mária Kravcová

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist