Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Streda, 22. September 2021

Dnes má meniny Móric
Zajtra má meniny Zdenka

Kde nás najdete


NAJKRAJŠÍ BETLEHEM
Nedeľa, 20 December 2015 09:33

NAJKRAJŠÍ BETLEHEM

V tomto roku vyhlásilo Podduklianske osvetové stredisko vo Svidníku už 16. ročník okresnej súťaže o najkrajší betlehem, do ktorej sa zapojili aj žiaci našej školy. Zámerom súťaže bolo prehĺbiť vzťah k vianočným tradíciám a súčasne podporiť zručnosť a nápaditosť u detí a mládeže.

 

Súťažiaci mali betlehemy zhotoviť prevažne z prírodných materiálov. Do súťaže sa s veľkým záujmom zapojili žiaci prvého aj druhého stupňa základnej školy. Svoje práce pripravovali už od októbra, keďže ich tvorba nebola vôbec jednoduchá. Na stavbu betlehemov použili množstvo rôznorodých prírodných materiálov ako drevo, slamu, seno, či listy a plody stromov.

Ich nadšenie a šikovnosť, no najmä vytrvalosť vyústila pod vedením vyučujúcich do vzniku troch krásnych diel, ktoré sa zapojili do tejto súťaže. Jeden z našich betlehemov, ktorý bol vytvorený predovšetkým z listov, bol v I. kategórii (7 - 12 rokov) tohto okresného kola súťaže ocenený prvým miestom a postúpil na medzinárodnú súťaž do Poľska.

Počas práce na svojich dielach sa žiaci dozvedeli veľa o histórii tvorby betlehemov, ako aj o odlišnostiach v ich vyobrazeniach v rôznych častiach sveta a v rôznych kultúrach. Inšpirovali sa mnohými prácami iných tvorcov, ale do výsledných diel zakomponovali predovšetkým vlastné originálne motívy.

Veríme, že aj medzinárodná porota v Poľsku ocení dielo našich talentovaných žiakov, na ktorých sme právom hrdí. Rovnako dúfame, že táto krásna tradícia tvorby betlehemov naďalej pretrvá a budúci rok budeme môcť opäť obdivovať prekrásne diela z tvorby žiakov našej školy.

Mgr. Mária Kravcová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist