Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


VEDOMOSTNÝ KVÍZ POZNAJ MESTO, V KTOROM BÝVAŠ
Pondelok, 25 Január 2016 08:55

VEDOMOSTNÝ KVÍZ POZNAJ MESTO, V KTOROM BÝVAŠ

19. január 1945 navždy zostane  obyvateľom Svidníka v pamäti. V tento historický deň  svitol aj Svidníčanom deň slobody. A preto rok čo rok vzdávame úctu všetkým tým, ktorí priniesli do nášho mesta slobodu a oslobodili ho od fašizmu.

A keďže by sme nemali zabúdať na krutosť a hrôzu, ktoré vojna prináša,  pripravili sme pre žiakov Spojenej školy vedomostný kvíz z príležitosti oslobodenia mesta Svidník, aby ani najmladšia generácia nezabudla na toto významné obdobie v našich dejinách. Kvízu sa zúčastnili detí zo ŠKD a následne žiaci piateho ročníka. Kvízové otázky boli z histórie mesta Svidník, ale aj zo súčasnosti. Súťažiaci preukázali výborné vedomosti a každý za správnu odpoveď dostal aj odmenu. No najdôležitejšie bolo to, že si zopakovali dôležité fakty a udalosti zo života svojho mesta.

A komu sú Svidníčania povďační za oslobodenie? Vďaka patrí hrdinom bývalej Červenej armády a 1. československému armádnemu zboru pod vedením gen. Ludvíka Svobodu. A preto sa aj dnes skláňame pred ich hrdinstvom a nesmieme zabudnúť na  útrapy a obete, ktoré priniesli, aby už tretia generácia obyvateľov aj nášho mesta mohla žiť pokojným mierovým životom.

podujatie pripravili Mgr. Anna Lažová a Valentina Brudňaková

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist