Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


VÝROČIE SÚŤAŽE ŽIAKOV STREDNÝCH ŠKÔL V SPRACOVANÍ INFORMÁCIÍ NA POČÍTAČI
Piatok, 12 Február 2016 13:27

VÝROČIE SÚŤAŽE ŽIAKOV STREDNÝCH ŠKÔL

V SPRACOVANÍ INFORMÁCIÍ NA POČÍTAČI

11. februára 2016 sa vo všetkých samosprávnych krajoch konal už 50. ročník súťaže žiakov stredných škôl v spracovaní informácií na počítači. V našom kraji to bolo už po niekoľko rokov za sebou na pôde Obchodnej akadémie v Poprade.

Za toto obdobie súťaž prešla veľkými zmenami. Keď sme začínali súťažili  v písaní na písacom stroji a ďalšie disciplíny boli strenografia a stenotypia. Dnešní študenti už súťažia v disciplínach – písanie na počítači, úprava textu pomocou korektúry a wordprocessing.

Aj žiaci našej Spojenej školy, odboru obchodná akadémia, Centrálna 464 Svidník, sa už pravidelne zúčastňujú tejto súťaže, ktorá podporuje odborný rast absolventa v praktických zručnostiach z predmetu administratíva a korešpondencia.

V 50. ročníku sa zúčastnilo v Poprade 45 súťažiacich žiakov, z toho v odbore písanie na PC 25 žiakov, úprava textu 17 žiakov a v novej disciplíne wordprocessing súťažilo 8 žiakov. Náš žiak Patrik Hnát, žiak štvrtého ročníka odboru obchodná akadémia v súťažnej disciplíne písanie na PC obsadil pekné 4. miesto s výkonom 3545 hrubých úderov, 1 chybou a počtom čistých úderov za minútu 349,5 /pre zaujímavosť je to približne 6 napísaných riadkov na formáte A4, typom písma Courier New/.

Patrik Hnát, Poprad

Ing. Božena Mihalcová, učiteľka

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist