Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


NÁVŠTEVA GALÉRIE DEZIDERA MILLYHO
Utorok, 16 Február 2016 08:45

NÁVŠTEVA GALÉRIE DEZIDERA MILLYHO

Posledný deň pred jarnými prázdninami si žiaci druhého ročníka ZŠ spríjemnili návštevou Galérie Dezidera Millyho vo Svidníku. Možno mnohí ľudia nevedia, no profesor Dezider Milly bol slovenský maliar, grafik a pedagóg, predstaviteľ výtvarného umenia Rusínov na Slovensku.

V galérii nás privítala a milým slovom sprevádzala pani PhDr. Iveta Vasilenková. Žiaci okrem  umeleckých diel Dezidera Millyho mali možnosť vidieť aj výtvarné diela iných autorov. Veľmi ich zaujali obrazy z obdobia fašiang. Keďže v minulosti ľudia počas fašiang vyrábali rôzne strašidelné masky, v ktorých potom strašili svojich známych v dedine, aj naši druháci si po prehliadke galérie v tvorivých dielňach namaľovali krásne fašiangové masky.

Triedne učiteľky 2.AZ a 2.BZ J

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist