Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


ÚSPECH NA GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDE
Utorok, 16 Február 2016 08:54

ÚSPECH NA GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDE

V tomto školskom roku sa pod záštitou IUVENTY, Slovenského inštitútu mládeže, konal na Slovensku už 44. ročník Geografickej olympiády.

Jej cieľom je rozvíjať záujem žiakov o geografiu ako nosného predmetu poznávania prírody a krajiny ako aj zvýšiť a aktualizovať úroveň vyučovania geografie na základných a stredných školách.

Táto predmetová olympiáda všestranne rozvíja geografické vedomosti a environmentálne myslenie žiakov a vedie ich ku komplexnému chápaniu vzťahu prírody a spoločnosti, k zodpovednej tvorbe životného prostredia a jeho ochrane ako aj k praktickému využitiu geografických znalostí v topografii. Rovnako podporuje pozitívne chápanie kultúrnych odlišností v globálnom meradle a využitie stratégií trvalo udržateľného rozvoja Zeme.

Účasť našej školy na danej olympiáde bola samozrejmosťou aj v tomto ročníku jej konania. Z našich nadšených mladých geografov sa v školskom kole najlepšie umiestnil Filip Vygoda, žiak 5.AZ triedy, ktorý postúpil do obvodného kola tejto súťaže.

Šikovnosť a vytrvalosť, no predovšetkým poctivá príprava sa opäť vyplatila. Náš zverenec sa ani na obvodnom kole nenechal zahanbiť a v súťažnej kategórii „G“ bol ocenený titulom „úspešný riešiteľ obvodného kola geografickej olympiády“. Filipovi k jeho úspechom srdečne gratulujeme a prajeme veľa zdaru pri budúcom reprezentovaní našej školy. Veríme, že sa táto súťaž nadchne ďalších mladých geografov aj v budúcom školskom roku.

Mgr. Mária Kravcová

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist