Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


SPOJENÁ ŠKOLA VO SVIDNÍKU ZÍSKALA TITUL NAJÚSPEŠNEJŠIA STREDNÁ ŠKOLA PSK ZA ROK 2015
Štvrtok, 25 Február 2016 10:18

SPOJENÁ ŠKOLA VO SVIDNÍKU ZÍSKALA TITUL NAJÚSPEŠNEJŠIA STREDNÁ ŠKOLA PSK ZA ROK 2015

Prešovský samosprávny kraj každý rok vyhlasuje najlepších športovcov kraja – jednotlivcov aj kolektívy. 13. ročník slávnostného vyhlásenia najúspešnejších športovcov a športových kolektívov Prešovského samosprávneho kraja za rok 2015 sa konal 23. februára v prešovskom Divadle Jonáša Záborského.


Odborná komisia na základe výsledkov za rok 2015 určila desať najúspešnejších športovcov PSK - jednotlivcov v kategórii dospelých bez určenia poradia, tri najúspešnejšie športové kolektívy v kategórii dospelých a tri v mládežníckej kategórii. Ocenení boli aj najúspešnejší študenti stredných škôl, najúspešnejšia stredná škola, zdravotne postihnutý športovec, víťaz internetového hlasovania a udelená bola aj Cena predsedu PSK.

Spojená škola vo Svidníku získala cenné víťazstvo a bola ocenená ako najúspešnejšia stredná škola PSK za rok 2015. Je to výsledok dlhodobej práce učiteľov a študentov v oblasti telovýchovy a športu, ich snahy a úspechov.  Volejbalové družstvo  Spojenej školy vo Svidníku (chlapci) sa stalo majstrom Slovenskej republiky vo volejbale stredných škôl, keď pri svojej prvej účasti na Gaudeamus Igitur 2015 v Trnave v napínavom súboji proti Športovému gymnáziu z Trenčína, ktoré tvorí základ  extraligového tímu, hneď získalo aj svoje prvé zlato. Za najlepšieho nahrávača na turnaji bol vyhlásený žiak našej školy Damián Cuprišin. Viacerí hráči hrajú aj extraligu za VK Slávia Svidník a majú aj reprezentačné skúsenosti za SR v mládežníckych kategóriách kadetov a juniorov (P. Lamanec, J. Majcher, M. Ščerba, L. Smolej).  Kapitán družstva Patrik Lamanec v internetovom hlasovaní o najlepšieho športovca PSK sa umiestnil na 6. mieste. K úspechom našich volejbalistov významnou mierou prispela dobrá spolupráca s VK Slávia a činnosť Centra talentovanej mládeže na našej škole.

Samozrejme, že titul Najúspešnejšia stredná škola PSK za rok 2015 bol udelený za celkovú aktivitu školy vo viacerých druhoch športu, a tých je na našej škole naozaj veľa – volejbal, basketbal, futbal, florbal, bedminton, stolný tenis, silový viacboj, atletika a taktiež aj netradičné športy – napríklad kinball. Zanietenosť učiteľov telesnej výchovy – Mgr. R. Franka, Mgr. R. Paňka, Mgr. B. Popika, Mgr. I. Sagana – dokáže nadchnúť žiakov a študentov našej školy, zúčastňujeme sa množstva športových súťaží, ale ich aj organizujeme – Vianočný volejbalový turnaj žiakov a žiačok stredných škôl,  futbalový turnaj a bedmintonový turnaj pre základné a strené školy, súťaže v stolnom tenise a zábavné súťaže pre detí z materských škôl a žiakov základných škôl.

Veríme, že aj v budúcnosti dokážeme odtrhnúť mladých ľudí od počítačov, tabletov a sociálnych sieti a nadchnúť ich pre krasu pohybu a tímových aktivít.

 

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist