Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Utorok, 18. Máj 2021

Dnes má meniny Viola
Zajtra má meniny Gertrúda

Kde nás najdete


ZÁBAVNÉ POPOLUDNIE PRE PREDŠKOLÁKOV
Piatok, 26 Február 2016 11:26

ZÁBAVNÉ POPOLUDNIE PRE PREDŠKOLÁKOV

Od 23.03 - 25.03.2016 na Spojenú školu zavítali malí predškoláci zo všetkých materských škôl  mesta Svidník. Pedagógovia základnej školy pre nich pripravili  zábavné popoludnie  plné hier a rôznych zaujímavých aktivít. Ich snahou bolo ukázať školu nielen ako miesto na vzdelávanie, ale najmä na rozvoj zručností, fantázie, talentu, telesnej zdatnosti...  ale predovšetkým urobiť prvý krok k povzbudeniu, odbúraniu strachu a vychutnaniu si atmosféry školy.


V školskej klubovni malých škôlkarov čakala krátka zdramatizovaná rozprávka Kohútik Červený hrebienok. Deti v nej objavili poučenie - Bez práce nie sú koláče a spoločne  s veselými zvieratkami zaspievali peknú pesničku. Inšpirovaní rozprávkou sa s veľkou chuťou pustili do práce a svoje zručnosti ukázali v tvorivých dielňach „Ozdobím si medovníček“. Tie kohútikovi pomohli napiecť učiteľky a vychovávateľky ešte pred návštevou budúcich školákov. Postavy chlapčeka a dievčatká si „malí umelci“ vycifrovali bielkovou polevou. Každý predškolák si  ich odniesol  domov ako pamiatku na deň strávený v škole.

Potom sa presunuli do veľkej telocvične, kde na nich čakala pripravená tzv. opičia dráha.  Na nej deti absolvovali napríklad výskoky na švédsku debnu, preskakovali trampolínu, podliezali prekážky. Vyšantili sa aj pri chôdzi na obrích nohách a na „ skejte“ zdolávali  medzi kužeľmi slalomovú dráhu. Vyskúšali si novú netradičnú hru KINBALL s obrovskou loptou. Jazda zručnosti na kolobežke na pripravenej trati v malej telocvični, ktorá simulovala dopravnú situáciu, sa tiež všetkým páčila. Po namáhavých športových aktivitách sa v salóniku občerstvili teplým čajom a pochutnali si na chutných koláčikoch.

V počítačovej miestnosti sa aktívne zapájali do práce s interaktívnou tabuľou a rozlišovali podľa zvuku hudobné nástroje a domáce zvieratká. Nedali sa zahanbiť a v edukačných programoch zvládli poupratovať celý dom, ba aj nakresliť pekný obrázok. Príjemným spestrením na záver popoludnia boli relaxačné a oddychové hravé aktivity v priestoroch  herne Školského klubu detí.

Boli sme príjemne prekvapení bezprostrednosťou predškolákov, s akou prejavovali svoju radosť a nadšenie pri jednotlivých aktivitách. Veríme, že tento deň pomôže rodičom budúcich prváčikov pri rozhodovaní o tom, kam umiestniť svoje dieťa do základnej školy.

pedagógovia Spojenej školy

 

Projekt INTERREG

Projekt INTERREG V-A Poľsko-Slovensko
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

Počasie

OnLine

TOPlist