Zvoľ jazyk

Slovak English French German Greek Hungarian Italian Polish Russian Spanish
ISIC
Program DofE

KTO MA DNES SVIATOK

Pondelok, 25. Október 2021

Dnes má meniny Aurel
Zajtra má meniny Demeter

Kde nás najdete


VALENTÍNSKA KVAPKA KRVI
Pondelok, 14 Marec 2016 14:45

VALENTÍNSKA KVAPKA KRVI

Spojená škola Svidník  sa opäť aktívne zúčastnila kampane Valentínska kvapka krvi. Už 21. ročník tejto kampane, ktorá trvala od 8. 2. do 11. 3. 2016, organizoval Slovenský Červený kríž a z našej školy sa jej zúčastnilo spolu s dvomi učiteľmi aj 15 študentov.


 

Tento rok niesla podtitul „príďte sa rozdať pre druhých“ a priniesla pre darcov zaujímavý spôsob, ako sa spojiť s tými, ktorým krv darujú. Napísaním krátkeho odkazu na pripravené valentínske pohľadnice mohli darcovia povzbudiť toho, kto v najbližších týždňoch krv dostane alebo nedávno dostal. Tieto pohľadnice poputujú do rúk práve týmto ľuďom.

Valentínska kvapka krvi je druhou najväčšou kampaňou, ktorú organizuje Slovenský Červený kríž  v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR a hematologicko- transfuziologickými oddeleniami nemocníc. Má celoslovenskú pôsobnosť s dosahom na školy, firmy a organizácie.

Študenti Spojenej školy opäť ukázali, že majú veľké srdce a nechýba im ochota pomáhať ľuďom, ktorí sa ocitli v ohrození života.

Žiaci a učitelia, ktorí sa zúčastnili Valentínskej kvapky krvi:

 1. Ing. Milan Tchir (23)
 2. Mgr. Igor Sagan (5)
 3. Kristína Kostičová (3) – V. HA
 4. Lucia Hrabovčáková (3) – V. HA
 5. Nikola Šlangová (3) – V. HA
 6. Jana Bujdošová (1) – IV. HA
 7. Lucia Haľková (2) – IV. HA
 8. Bibiana Gulová (4) – IV. HA
 9. Jakub Škreptač (3) – IV. HA
 10. Richard Kurilec (1) – IV. HA
 11. Zuzana Hijová (1) – IV. A
 12. Oliver Hamarčák (2) – III. A
 13. Sabína Žumarová (1) – III. A
 14. Richard Piňko (1) – III. A
 15. Klaudia Cinová (1) – III. A
 16. Adam Rokyta (1) – III. A
 17. Michal Ščerba (1) – III.HB

Zodpovedný za akciu: Ing. Milan Tchir

 
ÚSPEŠNÍ ABSOLVENTI

ZELENÁ ŠKOLA

ZELENÁ ŠKOLA
Ja-Slovensko
Ja-Slovensko

OnLine

TOPlist